Radnički poklekao u Šapcu

U poslednjem kolu ligaškog dela Super lige Srbije vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Šapca, rezultatom 10:5, pa će sa trećeg mesta u plej-of.

Kragujevčanima je za drugo mesto bilo neophodno da ostvare bolji rezultat od Crvene zvezde u duelu sa Novim Beogradom, ali su oba tima poražena, pa je poredak bodovno poravnatih timova ostao isti. „Crveno-beli“ su zahvaljujući boljem međusobnom skoru na kraju zauzeli drugo mesto i prednost domaćeg bazena u eventualnom polufinalnom okršaju ovih rivala.

Nastavili su izabranici Uroša Stevanovića seriju loših izdanja i vezali šesti uzastopni poraz u svim takmičenjima. U tvrdom startu Radnički je poveo posle dva minuta igre preko levorukog Alekse Ukropine, a domaćin je sa druge strane probio led tek posle sedam minuta igre preko mladog reprezentativca Petra Stanića (1:1).

Međutim, već na početku druge četvrtine usledio je preokret u režiji kapitena Nikole Markovića (2:1). Dugo je stajao taj rezultat na semaforu, a onda, u poslednja dva minuta poluvremena, po dva gola na obe strane. Miloš Ćuk je dva puta vraćao utakmicu u egal (2:2, 3:3), ali su Šapčani na odmor otišli sa vođstvom, zahvaljujući golu bivšeg centra Radničkog, Nebojše Toholja, sekund pre kraja – 4:3.

U drugom poluvremenu usledio je potpuni sunovrat vaterpolista Radničkog, za koje je Kristijan Šulc bio nerešiva enigma, pošto je postigao pet od šest golova svog tima u tom periodu, dok je protivnik upisao samo dva. Ugasio se gostujući tim u napadu deset i po minuta pre kraja, što je domaćin iskoristio i donekle se revanširao za tri ovosezonska poraza, od kojih je najviše boleo prvi (11:2).

Najefikasniji je bio upravo Šulc sa pet golova, dok se u Radničkom izdvojio Miloš Ćuk sa tri.

Radnički će tako u četvrtfinalu Super lige Srbije odmeriti snage sa valjevskim Valisom koji je na kraju zauzeo šesto mesto. Prva utakmica na programu je u sredu, u Valjevu, a revanš nedelju dana kasnije u Kragujevcu. Ostali parovi četvrtfinala su Novi Beograd – Vojvodina, Crvena zvezda – NBG Vukovi i Partizan – Šabac.

Šabac – Radnički 10:5 (1:1, 3:2, 4:2, 2:0)

ŠABAC
Gradski bazen.

Sudije: Milović i Beljin.
Isključenja: Šabac 13, Radnički 8.
Peterci: Šabac 1 (1), Radnički 1 (0)

ŠABAC: Živojinović, Maraš, Marković 1, Repanović, Kopcev, Krug, Barać, Stanić 1, Tubić, Šulc 5, Stojanović, Korać 2, Gavrilović, Toholj 1. Trener: Ličanin.

RADNIČKI: Dobožanov, Poznanović, Stanojević 1, Janković, Ćuk 3, Gavrilović, Ukropina 1, Kojić, Pljevančić, Drašković, Lukić, Vrlić, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

Izvor i foto: KVK Radnički