Radnički pao na peterce

vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da se revanširaju Partizanu za poraz u prvom meču finalne serije šampionata Srbije, pošto su na „Banjici“ poraženi na peterce, rezultatom 13:12, pa je najtrofejniji srpski tim poveo sa 2:0.

„Crno-beli“ su preko kapitena Dušana Mandića došli do dva gola prednosti na startu, ali je uzvratio Srđan Vuksanović i done gostima izjednačenje početkom druge četvrtine – 2:2.

Do poluvremena Beograđani su konstantno bili u vođstvu (5:4), ali je Radnički zaigrao bolje u nastavku susreta i prvi put poveo posle golova Ivana Basare i Miloša Miličića (6:5). Na startu poslednje deonice Marko Petković doneo je Kragujevčanima najveće vođstvo (7:5), ali je na isti način odgovorio Nikola Jakšić na drugoj strani, a minut i po pre kraja Gavril Subotić sa igračem više uveo je meč u peterce.

Na startu penal serije Stefan Živojinović odbranio je peterac Mandiću, posle čega su svi igrači bili precizni, sve do pete serije, kada je Slobodan Soro, koji je nešto ranije u bazenu zamenio Rističevića, zaustavio šut Aleksandra Ćirića. Zatim su precizni bili Mandić i Petković, kao i Subotić, a Soro je onda nadmudrio Vuksanovića za veliko slavlje. Pored pomenutih igrača, za Partizan su precizni bili Subotić, Tanasković, Jakšić i Gogov, a za Radnički Petković, Vuksanović, Bogdanović i Popović.

U regularnom toku meča najefikasniji bio je Mandić sa tri gola, dok je dva dodao Jakšić, kao i Miličić, Vuksanović i Petković na drugoj strani.

Partizan – Radnički 13:12 (2:1, 3:3, 0:2, 2:1, 6:5)