Radnički odoleo „Golubovima“

Radnicki-Spartak-KnezevicFudbaleri Radničkog uspeli su da dođu do boda na neugodnom gostovanju u Subotici. U duelu 25. kola Kragujevčani su odigrali meč bez golova sa subotičkim Spartakom 0:0.

Radnički se od samog starta orjentisao na odbarnu svog gola i svesno prepustio incijativu Subotičanima, pokušavajući da iz polukontri i kontri dođe do gola. U 9. minutu igre Aleksić je umalo kažnjen zbog svoje nonšalancije, kada je pokušao da predribla Spalevića.

U 13. minutu odlična prilika za Filipa Kneževića koji pogađa okvir gola. U 15. minutu su zapretili i domaći. Nakon centaršuta Torbice, Milić šutira glavom preko gola. Pet minuta kasnije svoj udarac je oprobao i Novaković, ali je i on bio neprecizan.

Fudbaleri Radničkog su se odlično branili u prvom poluvremenu, a u 38. minutu brzonogi Knežević beži po desnoj strani, ali ga u poslednjem trenutku zaustavlja Antonić. Na odmor se otišlo bez golova.

U nastavku igre najpre je pokušao Spartak preko Noskovića, koji se iznenada našao sam u petercu Radničkog i šutirao glavom preko gola Čančarevića. Domaći su sjajnu priliku propustili i u 61. minutu igre, kada je Vladimir Torbica pogodio stativu.

U 63. minutu u igru je ušao Ivan Petrović, koji je nakon duže pauze ponovo zaigrao za Kragujevčane. U 66. minutu oboren je Spalević, nakon čega je Slavko Marić izveo slobodan udarac. Bio je to dobar šut koji je završio tik pored stative. Uzvratio je Vladimir Torbica u 68. minutu iz slobodnog udarca sa druge strane, ali je Čančarević dobro intervenisao.

U samom finišu viđene su dve sjajne prilike na obe strane. Najpre je Knežević, posle odlične kombinacije sa Petrovićem, izbio sam pred Aleksića, koji je odlično intervenisao, a odmah potom je Torbica ponovo bio u prilica da savlada Čančarevića, ali je golman Kragujevčana još jednom izašao kao pobednik.

Na kraju je ostalo 0:0, baš kao i Kragujevcu u prvom delu sezone. Radnički je „sačuvao kožu“ na ovom vrućem gostovanju, a priliku da se vrate na pobednički kolosek Kragujevčani će imati već u subotu, kada na „Čika Daču“ stiže Vojvodina.