Radnički „očerupao golubove“ (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog izvojevali su danas veliku pobedu na gostovanju u Subotici, pošto su sa 2:1 (1:1) savladali domaći Spartak. Na taj način je četa Švabe Đurđevića napravila značajan korak ka opstanku u ligi.

Meč je počeo dosta loše po Kragujevčane, jer je već u 15. minutu igre Dino Šarac, na asisitenciju Novakovića, doveo domaće u vođstvo.

Radnički je potom imao dve odlične šanse preko Spalevića i Miloškovića, a u 38. minutu, iskusni Spalević koristi grešku štopera domaćih Adamovića i donosi svom timu izjednačenje. Bio je to peti gol Spalevića ove sezone.

Nastavak meča donosi pojačanu nervozu igrača Spartaka, a kao kulminacija svega stiže drugi žuti, odnosno crveni karton za Gorana Adamovića.

Radnički je strpljivo igrao do kraja meča i čekao svoju šansu.

Konačno, u 84. minutu meča, sjajni Slavko Marić, koji se još u Slobodi istakao kao odličan izvođač prekida, postiže gol iz slobodnog udarca i donosi Radničkom sva tri boda.

Radnički se ovom pobedom našao izvan zone ispadanja, sa dva boda prednosti u odnosu na kulski Hajduk, koji sutra igra svoj meč 22. kola, protiv užičke Slobode.

U narednom kolu, Kragujevčani 13. aprila dočekuju BSK Borču, u derbiju donjeg dela tabele.

Spartak ZV – Radnički 1:2 (1:1)