Radnički isplivao iznad crte

fk-radnicki-2014

Fudbaleri Radničkog vratili su se sa gostovanja Čukaričkom sa tri boda u džepu! Ekipa trenera Bekvalca slavila je na Banovom brdu sa minimalnih 1:0 (1:0) golom Kneževića u 8. minutu, i na taj način sačuvala izgledne šanse da obezbedi opstnak u Super ligi.

Radnički je rano došao u vođstvo i znalački branio tu prednost do poslednjeg sudijskog zvižduka. Nisu Kragujevčani pokolebani ni kada je kapiten Spalević dobio crveni karton u finišu meča, već su dobili još jaču želju da sačuvaju velika tri boda iz Beograda.

Trener Bekvalac je napravio dve prinudne izmene u odnosu na meč sa Vojvodinom. Umesto suspendovanih Beljića i Ivana Petrovića, zaigrali su oporavljeni Nikola Kovačević i Marko Adamović. Sa druge strane, trener Čukaričkog Milojević je krenuo ofanzivno od samog starta, sa dva špica Stojiljkovićem i Mirosavljevićem, i Slavoljubom Srnićem iza njih dvojice.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na jednog od naših najboljih trenera svih vremena Vujadina Boškova, koji je nedavno preminuo.

Na samom početku meča spretni Slavoljub Srnić je zadavao mnogo problema odbrani Kragujevčana. Već u prvom minutu je šutirao preko gola, zatim je u četvrtom loše zahvatio loptu u izglednoj situaciji, da bi u 6. minutu asistirao Stojiljkoviću, koji je bio „kratak“ u pokušaju da stigne do lopte.

A onda u 8. minutu igre pravi šok za domaćina. Brzonogi Knežević je iskoristio grešku Beograđana, umakao svojim čuvarima i rutinski savladao golmana Ristića za vođstvo Radničkog od 1:0.

Taj gol kao da je presekao igrače Čukaričkog, koji nakon toga nisu uspevali nikako da povežu redove. Tek u 20. minutu beležimo ozbiljniju akciju domaćih, ponovo preko Slavoljuba Srnića, koji je uposlio Nenada Mirosavljevića, ali je iskusni strelac zamalo bio neprecizan.

Čukarički je nastavio da diktira tempo, ali su se Kragujevčani znalački branili, uz veliku požrtvovanost u fazi odbrane. U finišu prvog dela igre pokušali su Slavoljub Srnić i Igor Matić sa distance, ali nedovoljno precizno da ugorze gol Čančarevića.

Na odmor se otišlo vođstvom gostiju od 1:0.

I u drugom poluvremenu igrači Čukaričkog su nastavili da „opsedaju“ gol Kragujevčana. Najpre beležimo pokušaje Todorovića i Brežančića, a onda i dobru kontru gostiju preko raspoloženog Kneževića.

U 66. minutu kolosalna prilika za domaće. Stojiljković je šutirao, ali je lopta pogodila stativu. Dosta sreće za fudbalere Radničkog.

U 70. minutu Bekvalac uvodi Miljuša umesto Kneževića. Samo dva minuta kasnije upravo je Miljuš srušen u kaznenom prostoru Čuakričkog, ali sudija Santrač nije pokazao na belu tačku. Nakon toga je Stojiljković pao u petercu Radničkog, ali i ovaj put Santrač odmahuje rukom.

U 82. minutu veliki hendikep za Kragujevčane. Darko Spalević je zbog prigovora zaradio drugi žuti karton, pa je morao put svlačionice. Radnički je morao da poslednjih desetak minuta čuva prednost sa igračem manje.

U samom finišu meča igrači Čukaričkog su krenuli sa preskakanjem sredine terena i dugim loptama pokušavali da pronađu svoje napadače. U 88. minutu dobar pokušaj Todorovića sa distance, ali opet nema promene rezultata. Isti igrač je oprobao udarac i dva minuta kasnije, međutim, lopta prolazi tik pored stative.

Na kraju je ostalo 1:0 za Radnički, koji je ovom pobedom napravio važan korak ka opstanku u superligaškom društvu. Sada su izabranici trenera Bekvalca stigli do 27 bodova i na taj način uhvatili korak sa ekipama koje se nalaze u bezbednoj zoni.

Naredne nedelje Kragujevčane očekuje možda i ključan meč, kada je u pitanju opstanak. Na „Čika Daču“ stiže poslednjeplasirani Javor, koji se današnjom pobedom nad Vojvodinom vratio u život.

Čukarički – Radnički 1923 0:1 (0:1)