Radnički doneo bod sa gostovanja Crvenoj zvezdi

U derbiju četvrtog kola Super lige Srbije, vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju Crvenoj zvezdi, rezultatom 15:14, na peterce, nakon što je posle velike borbe regularni deo susreta završen nerešeno – 10:10, pa su tako osvojili bod. Kragujevčani su pokazali veliki pomak u odnosu na prethodne mečeve, u nekoliko navrata su imali i dva gola „viška“, ali su na kraju ipak morali da se zadovolje osvojenim bodom.

Zvezda je povela iz prvog napada na utakmici, preko Dušana Vasića sa igračem više, a zatim je, nakon izjednačenja Filipa Jankovića, otišla na „plus dva“, golovima Marka Radovića iz peterca i Vasića iz kontre – 3:1. Kragujevčani su se vratili u igru na pogon gruzijskog internacionalca Valika Dadvanija, koji je najpre sa dva gola doneo izjednačenje (3:3), a početkom druge deonice i potpuni preokret (5:4). Pridružio mu se i najiskusniji Miroslav Ranđić, realizacijom peterca (6:4), a gosti su imali prednost od dva gola i sredinom druge četvrtine kada je pogodio Sandro Adeišvili (7:5). Ipak, Crvena zvezda je u finišu poluvremena dobila napad sa dva igrača više, koji je realizovao Vasić i prišla na „minus jedan“ – 7:6.

Vratio se Radnički na dva gola prednosti posle tri minuta igre u nastavku susreta pogotkom levorukog Lazara Vićkovića (8:6), ali je onda stao u napadu, dok je na drugoj strani Zvezda koristila svoje šanse sa igračem više, koje je obilato dobijala, pa je šest minuta preokrenula i ponovo došla do vođstva od dva gola – 10:8.

Borbeni izabranici Uroša Stevanovića se nisu predavali, pa su na kraju i više nego zasluženo došli do peteraca. Dva minuta pre kraja pogodio je mladi Bogdan Gavrilović, a dvadesetak sekundi pre kraja izjednačio je Dadvani – 10:10. Imala je Zvezda priliku da dođe do celog plena, ali su Šumadinci odigrali dobro u odbrani, te je Subotićev šut završio visoko iznad gola.

Svi izvođači u penal seriji bili su precizni, izuzev Kristiana Šulca, koji je promašio u četvrtoj seriji, pa je slađi deo kolača ipak pripao domaćinu.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Valiko Dadvani sa četiri gola, koliko je na drugoj strani postigao najraspoloženiji u redovima „crveno-belih“, Dušan Vasić.

Nakon pretposlednjeg kola prvog dela, situacija na tabeli za Kragujevčane se dodatno zakomplikovala, pa će Radnički morati da trijumfuje protiv Taša u poslednjem kolu na svom bazenu, kako bi se plasirao u grupu od 1. do 6. mesta.

Crvena zvezda – Radnički 15:14 (4:4, 2:3, 3:1, 1:2, 5:4)

BEOGRAD
Bazen: „Milan Gale Muškatirović.
Sudije: Stanojević i Beljin.

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Bursać 1, Gajić, Marković, Subotić 1, Vasić 4, Gogov, Basara, Vukićević, Seman, Milojević 2, Radović 2, Ivanović, Denković. Trener: Filipović.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević, Janković 1, Ranđić 1, Gavrilović 1, Adeišvili 1, Dadvani 4, Pljevančić, Vićković 2, Šulc, Antić, Todorovski, Tanasijević. Trener: Stevanović.

Peterci: 0:1 Ranđić, 1:1 Subotić, 1:2 Kojić, 2:2 Bursać, 2:3 Janković, 3:3 Vasić, 3:3 Šulc promašaj, 4:3 Radović, 4:4 Vićković, 5:4 Gogov.

Izvor i foto: KVK Radnički