Radnički bez poraza do polufinala Kupa Evrope

Vaterpolisti Radničkog večeras su overili plasman u polufinale Kupa Evrope pošto što su i u revanš meču četvrtfinala savladali  španski Mataro sa 14:5.

Domaći su poveli sa dva gola razlike na samom startu, ali je Špance u igri održavao Mađar Arpad Babaji, pa je ta prednost ostala na snazi sve do kraja prve četvrtine – 5:3.

Silovito su zaigrali Kragujevčani u drugoj deonici, pa su do poluvremena uspeli da pobegnu na pet golova razlike – 9:4.

Kada se očekivalo da će Radnički do nogu potući Špance, usledila je neefikasna treća četvrtina, u kojoj se na pogodak čekalo šest minuta. Naime, domaći nisu imali sreće u napadu, promašili su čak i peterac, dok su gosti bili precizni sa penala i smanjili na 9:5.

Da Špancima ne pripadne nijedna četvrtina u ovom dvomeču pobrinuo se Damir Burić, koji je ponovo svom timu vratio pet golova viška.

U poslednjoj deonici Kragujevčani su se sa četiri pogotka potpuno iskupili za propuste iz prethodnog dela meča, pa je pobeda na kraju ipak bila ubedljiva.

Radnički – Mataro 14:5 (5:3, 4:1, 1:1, 5:0)