Radnički bez municije, „golubovi“ odleteli sa bodom (FOTO i VIDEO)

Fudbaleri Radničkog zabeležili su drugi uzastopni remi na svom „Čika Dači“, nakon što su u okviru 10. kola Jelen Superlige odigrali bez golova 0:0 sa ekipom Spartaka iz Subotice.

Radnički ima za čim da žali na ovom meču, obzirom da su popularni „đavoli“ promašili jedanaesterac u 8. minutu, a u finišu meča Bojan Beljić je imao stopostotnu priliku da matira Aleksića.

Uvodni minuti meča su pripali gostima, ali je Radnički ubrzo preuzeo inicijativu i zagospodario terenom. Kragujevčani su pritisli protivnika i primorali ga da se povuče na svoju polovinu.

Rezultat tog pritiska bio je jedanaesterac za domaće već u 8. minutu. Spalević je sjajno zaobišao svog čuvara, ušao u kazneni prostor gostiju, a onda ga je tu oštrim startom srušio Ilija Radović. Ulogu egzekutora najstrože kazne preuzeo je upravo Spalević, ali je njegov udarac završio pored desne stative golmana Aleksića. Velika prilika za domaće je propuštena.

I naravno, kako to obično biva, ovaj promašaj se odrazio na igrače Radničkog koji su postali nervozniji i dozvolili gostima da umrtve igru i oslobode se pritiska. Ipak, u 24. minutu iznenadna prilika za Kragujevčane. Ponovo je glavni akter bio kapiten Spalević, ali je promašio ceo gol.

Gostujuća ekipa je uglavnom pretila preko prekida. Tako je u 35. minutu Puškarić posle jednog slobodnog udarca imao priliku, ali nije uspeo da se najbolje snađe u toj situaciji. Do kraja poluvremena Subotičani su imali i jednu stopostotnu priliku, kada je u 45. minutu Džugurdić šutirao, ali je Čančarević sjajno, refleksno intervenisao i spasio gol Radničkog.

U poluvremenu Ivančević je morao da izvrši dve prinudne izmene. Zbog povreda teren su napustili Filip Knežević i Ivan Petrović, a umesto njih ušli su Srđan Simović i Nikola Kovačević.

Radnički je na startu drugog poluvremena opet zaigrao nešto brže i konkretnije. Posebno su raspoloženi za igru bili Beljić i Petronijević, koji su vrebali iz kontranapada. Upravo posle jedne dobre kontre Kragujevčana usledio je centaršut sa desne strane, ali je Spalević za malo zakasnio da tu loptu prosledi u mrežu Aleksića.

Nakon toga sledi nešto mirniji period igre, pa je pažnja bila više skoncentrisana na tribine, gde je došlo do međusobnog koškanja i tuče navijača Radničkog, tako da je i policija morala da interveniše.

U 62. minutu Beljić je krenuo sam u kontru, sjajno prošao par igrača Spartaka, ali nije mogao sve sam do kraja. Pokušao je Krivokapić desetak minuta kasnije sa dvadesetak metara, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Najbolju šansu u drugom poluvremenu Radnički je imao u finišu meča, kada je Spalević izblokiran u kaznenom prostoru Spartaka, a onda na tu loptu naleteo Beljić i iz izgledne pozicije prebacio gol Subotičana.

Do kraja meča domaći su imali šansu i preko Tintora, kada je posle jednog kornera šutirao pored gola. Gosti su zapretili u završnici meča preko Džugurdića, ali je njegov udarac izblokirao Rosić.

Na kraju, podela bodova možda i najrealniji ishod, mada je pitanje šta bi bilo da je Darko Spalević realizovao najstrožu kaznu na startu meča.

Fudbalere Radničkog sada očekuje duel osmine finala Kupa Srbije protiv Crvene zvezde na „Marakani“ u sredu, a u narednom, 11. kolu Jelen Superlige Kragujevčani gostuju ekipi Vojvodine.