12.000 ljudi pozdravilo nove superligaše (FOTO)

Očekivano, veličanstvena, slavljenička atmosfera na stadionu „Čika Dača“, na kome se našao najveći broj gledalaca, oko 12 hiljada, gotovo iz cele Srbije, da pozdravi nove superligaše. Igrači dva najbolja prvoligaška tima u ovoj sezoni, pre početka meča, prošli su kroz špalir sastavljen od članova omladinskih selekcija Radničkog 1923, koji su takođe bili izuzetno zapaženi u tek završenoj sezoni, a potom je publika gromkim ovacijama čestitala domaćima četvrti plasman u društvo najboljih.

Duel dve prvoplasirane ekipe, pripao je Kragujevčanima, koji su slavili rezultatom 3:0, u za oba timu poslednjem meču u prvoligaškoj konkurenciji.

Gosti sa Careve ćuprije su u takmičarskom delu prvi pripretili, već u prvom minutu, Dinčić je šutirao preko, a nešto kasnije, Kalanović pored gola Čančarevića. Slavljenička atmosfera, kao i izostanak udarnih napadačkih igli, Spalevića i Živadinovića, kao da su sputali domaće fudbalere, koji su tek u 19. minutu, izazvali uzbuđenje u gostujućem kaznenom prostoru, kada Vidić posle duela sa golmanom Ristićem nije uspeo valjano da zahvati loptu. Usledile su gotovo dve preslikane akcije Radničkog 1923, u obe Kostić je nezadrživo prošao po levoj strani, posle čega je Stojaković šutirao preko gola, da bi u ponovljenom napadu, u 30. minutu, Savić prekršajem za najstrožu kaznu zaustavio Kostića, a ovoga puta, sa „bele tačke“, Stojaković je bez problema zatresao mrežu BASK-a. Između te dve akcije Kragujevčana, beogradski tim je mogao da pogotka, ali je Stojanovićev udarac zaustavio Čančarević. Kolosalna prilika, posle velike gužve i nekoliko prethodnih pokušaja sa nekoliko metara udaljenosti od gostujućeg gola, ukazala se Vidiću u 37. minutu, ali ovaj napadač nije uspeo da uputi ozbiljniji udarac.

Drugo poluvreme je donelo nešto slabiji tempo u odnosu na prvi deo igre. Do uvećanja vođstva Radnički 1923 je mogao u 58. minutu, akciju Nedovića i Stojakovića, umesto golom Vidić je završio dobijenim žutim kartonom. Gotovo već u sledećem napadu, odlično je intervenisao Čančarević, posle nezgodnog udarca Stojanovića, u situaciji kada su svi na stadionu već videli loptu u mreži. Jedno od otkrovenja sezone u dresu kragujevačkog tima, mogao je i do sedmog pogotka u prvenstvu, posle kornera glavom je prebacio gol. Ono što njemu nije pošlo za rukom, uspeo je kapiten Milošević, koji je na centaršut Nedovića loptu poslao u donji levi ugao nemoćnog Ristića. Na drugoj strani viđena je još jedna odlična intervencija Čančarevića, kada je pravovremenim istrčavanjem zaustavio nadirućeg Stojanovića. Ipak, najlepešu akciju domaći su izveli u 75. minutu, duplim pasom Nedović i Stojaković, „izbacili“ su iz igre kompletnu odbranu BASK-a, tako da drugopomenutom nije bilo teško da se još jednom upiše u strelce. Znatno angažovanijom igrom do kraja susreta, igrači BASK-a su uspeli da u nekoliko navrata ozbiljnije priprete, ali naspram njih je juče stajao izuzetno rasploženi Čančarević, koji nije dozvolio da na rastanku od prvoligaškog društva i jedna lopta završi iza njegovih leđa.

Razumljivo, po završetku susreta nastalo je veliko slavlje na celom terenu, koje se proteglo duboko u noć i na ulicama Kragujevca.

Radnički 1923 – BASK  3:0 (1:0)

Stadion: “Čika Dača“ u Kragujevcu.
Gledalaca: 12.000.
Strelci: Stojaković u 31. (iz jedanaesterca) i 75. i Milošević u 67. minutu.
Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik).
Pomoćnici: Mirković (Topola) i Petrović (Niš).
Žuti kartoni: Lepović, Vidić (Radnički 1923), Savić (BASK).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Božović (od 79. Krmar), Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Lepović, Petrović (od 69. Karamatić), Kostić, Stojaković (od 85. Aleksić), Vidić.

BASK: Ristić, Đurić, Vujčić, Antanasijević, Savić, Ostojić, Kalanović (od 46. Leković), Stojanović, Dinčić, R. Paunović (od 79. Džavrić), Vukmirović (od 71. A. Paunović).

Igrač utakmice: Nenad Stojaković (Radnički 1923).