Radnički 1923 pobedom započeo završni dril u Antaliji

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedom su započeli ciklus kontrolnih utakmica na pripremama u Antaliji. Izabranici trenera Feđe Dudića su u prvoj proveri snaga savladali desetoplasirani tim austrijske Bundeslige, ekipu Rajndrofa iz Altaha, rezultatom 2:1 (1:0).

Izuzev golmana Miloša Mladenovića, neumornog Uroša Vidovića i omladinca Veljka Dimitrijevića, kao i nedovoljno oporavljenih Luke Zorića, Slobodana Simovića i mladog čuvara mreže Vasilija Žunića koji nisu bili ni u protokolu za današnju utakmicu, svi ostali igrači imali su priliku da se nametnu šefu stručnog štaba Feđi Dudiću.

Prvo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, ali jeste jednu loptu u mreži austrijskog bundesligaša. U toku je bio 34. minut utakmice, kada je na povratnu loptu Milutina Vidosavljevića natrčao Miloš Ristić i dobro odmerenim udarcem sa ivice šesnaesterca poslao je u gornji desni ugao protivničkog gola.

Prethodno je Leković uspešno ukrotio solidan pokušaj glavom hrvatskog internacionalca Jana Jurčeca, što je ujedno bio i najozbiljniji pokušaj fudbalera Altaha u prvih 45 minuta susreta.

Uvodne minute drugog poluvremena obeležile su dve kolosane prilike za kragujevački tim. Prvo se mladom Aleksiću ukazala šansa da se upiše u strelce posle duplog pasa sa Vižđijem, ali je promašio čitav gol, da bi samo par minuta kasnije Bevis pokušao da uposli Činedua, koji ne uspeva da skrene loptu u mrežu.

Konačno, „crveni“ dupliraju vođstvo u 58. minutu. Vižđi je gurnuo loptu u prostor Činedi, koji je nesebično poslužio svog kolegu iz ofanzivne linije Kilijana Bevisa, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese nebranjenu mrežu.

Trgli su se fudbaleri Altaha nakon drugog primljenog pogotka i ekspresno se vratili u život pogotkom Fadingera u 62. minutu, ali su „crveni“ do kraja utakmice uspeli da sačuvaju prednost, pre svega zahvaljujući sjajnom Lekoviću, koji je odlično odreagovao nakon dva lukava pokušaja Austrijanaca iz prekida.

Narednu proveru fudbaleri Radničkog 1923 imaće u petak, 26. januara, protiv ruskog premijerligaša Krila Sovjetova.

RADNIČKI 1923 – RAJNDORF ALTAH 2:1 (1:0)

Sportski kompleks hotela Emir u Antaliji.
Strelci:
Ristić 34. i Bevis 58. minutu za Radnički 1923, a Fadinger u 62. minutu za Rajndorf.

RADNIČKI 1923: Leković, Adžić, Mitrović, Pecelj, Dadić, Ristić, Aleksić, Vižđi, Bevis, Vidosavljević, Činedu. Igrali su još: Gluščević, Čolović, Ćosić, Vidakov, M. Vidović, Tomić, Milošević, Bukumira i Đurić.

RAJNDORF ALTAH: Stojanović, Žuganik, Rajner, Bahre, Nuhiu, Koler, Agner, Gebauer, Jurčec, Oedraogo, Fadinger. Igrali su još: Maksimović, Vajser, Gruber i Ekmajer.