Radnički 1923 pobedio Takovo u uvertiri pred „generalku“ u Kruševcu, upisali se Mituljikić i Vidakov

Fudbaleri Radničkog 1923 nastavljaju da nižu dobre rezultate u pripremnim utakmicama. Četa trenera Dejana Joksimovića je u jučerašnjoj proveri protiv srpskoligaša Takova iz Gornjeg Milanovca upisala svoj peti trijumf u pripremnom periodu i u odličnom raspoloženju dočekuje “generalku” protiv kruševačkog Napretka u subotu – 2:0 (0:0).

Duel sa srpskoligašem iz Gornjem Milanovca predstavljao je priliku za mlađe igrače da se nametnu i zarade dodatni kredit kod stručnog štaba pred početak nove prvenstvene trke. Za razliku od prethodnih pripremnih utakmica gde je rotirao i po dvadesetak igrača, trener Joksimović je u konkurenciju za duel sa Milanovčanima uvrstio svega petnaest fudbalera.

Sam početak utakmice doneo je dosta uzbuđenja pred oba gola. Najpre je Đorđe Jovanović na isteku 10. minuta igre pogodio stativu, da bi nedugo zatim uzvratio Nedeljković, koji je uzdrmao prečku gola kragujevačkog tima.

Nakon prilično dinamičnog početka utakmice usledio je period zatišja, koji je potrajao sve do početka drugog poluvremena kada se ponovo zatresao okvir gola milanovačkog srpskogligaša, ovoga puta posle udarca Luke Milojevića.

Otpor borbenih Milanovčana, koji su tek nedavno započeli proces priprema za predstojeću sezonu, izabranici trenera Dejana Joksimovića konačno su uspeli da slome u završnih desetak minuta utakmice. Prvo je Jovan Mituljikić iskoristio idealan centaršut Vasilija Đurića i iz neposredne blizine glavom poslao loptu u protivničku mrežu, upisavši tako svoj prvenac u dresu kragujevačkog superligaša, da bi potom u samom finišu svoj golgeterski konto otvorio i Milan Vidakov, koji je spretno reagovao nakon udarca Damjana Krajišnika i tako potvrdio pobedu kragujevačkog tima.

Bila je ovo sedma provera i peti trijumf Kragujevčana u dosadašnjem delu priprema, uz dva remija i impresivnu gol razliku 10:3.

Seriju pripremnih utakmica kragujevački superligaš zaključuje gostovanjem kruševačkom Napretku u generalnoj proveri, koja je zakazana za subotu, 22. jul, na stadionu “Mladost” u Kruševcu sa početkom u 20 časova.

RADNIČKI 1923 – TAKOVO 2:0 (0:0)