Prvi remi Kragujevčana u Antaliji

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923, u četvrtoj proveri na pripremama u turskoj Antaliji, prvi put su odigrali nerešeno – 1:1.

Današnji rival bio je kineski prvoligaš Hangdžou Grintaun, a jedini gol za Kragujevčane  postigao je Petar Đuričković.

Trener kragujevačkog superligaša, Dejan Đurđević danas je odmarao pojedine igrače koji su igrali protiv Gruzijaca u prethodnom susretu.

Radnički je bio bolja ekipa u uvodnim minutima meča. Stvorili su Kragujevčani nekoliko dobrih prilika, a najzrelije su prokockali Varjačić i Tintor.

Kako to obično biva, posle promašaja sledi kazna. Igrao se 21. minut kada je protivnik uspeo da povede. Međutim, kratko je trajala njihova prednost s’ obzirom da je u 27. minutu Petar Đuričković, posle solo prodora iskosa sa leve strane, šutirao sa nekih 12 metara i pogodio suprotan ugao golmana Hangdžoua, za 1:1.

Drugo poluvreme je počelo sa dve velike šanse, prvo Varjačića, a potom i Zoranovića, koji je “raspalio“ iz prve sa 25 metara ali je kineski golman krajnjim naporom spasio čist pogodak.

Radnički je mogao i do pobede da je Zoranović u 80. minutu bio spretniji kada se našao oči u oči sa protivničkim golmanom.

Đurđević je na ovom meču probao novi bekovski par Svojić – Simović, i ocena je da su zadovoljili.

RADNIČKI: Čančarević (od 70. Trifunović), Svojić, Simović, Kovačević (od 60. I. Petrović) , Tintor (od 66. Bubanja), Otašević, S. Petrović, Nedović (od 66. Andrić), Varjačić, Đuričković, Zoranović.

Naredni, ujedno i poslednji pripremni meč u Antaliji fudbaleri Radničkog odigraće u subotu, 16. februara, protiv slovačkog Trenčina.