Prvi poraz fudbalera Radničkog 1923 u pripremnom periodu

Bilo je ovo, bez svake sumnje, najslabije izdanje učenika trenera Aleksandra Linte u okviru zimskih priprema. Lazarevčani su bili dominantan rival tokom svih devedeset minuta utakmice i tu svoju dobru igru krunisali su sa tri gola.

Treba reći da su “crveni” put Lazarevca krenuli bez prvog golmana Lazara Raičevića i lakše povređenog Marka Mirića. Raičevićevo mesto među stativama zauzeo je sedamnaestogodišnji Ognjen Lukić, novajlija iz redova beogradske Crvene zvezde, a u sastavu se našao još jedan mladi igrač Almir Brunčević, talentovani napadač iz Novog Pazara, koji se trenutno nalazi na probi u redovima lidera Prve lige Srbije.

Takođe, šansu su dobili i omladinci Vasilije Žunić, Luka Milojević i Andreja Ristić, što je još jedan dokaz da klub sa “Čika Dače” neprestano teži ka afirmaciji igrača iz sopstvene omladinske škole, od kojih se očekuje da u dogledno vreme postanu ozbiljan oslonac prvog tima.

Nije dobro počelo po “crvene”. Već u 8. minutu Lazarevčani su poveli pogotkom Milosavljeva, koji je iskoristio dobar centaršut Jankovića i matirao mladog Lukića.

Do kraja prvog dela utakmice nije bilo previše uzbuđenja, a jedini izuzetak je detalj iz 40. minuta, kada je Uroš Aleksijević odličnim udarcem sa nekih osamnaest metara pogodio stativu. Bila je to ujedno i najpovoljnija prilika za Kragujevčane na čitavoj utakmici.

Nova promena rezultata usledila je u 56. minutu, kada je Vučetić topovskim udarcem sa 25 metara povisio prednost Lazarevčana na 2:0.

Pet minuta kasnije, Đenić je preciznim udarcem glavom potpisao ubedljivu pobedu domaćeg tima.

Novu proveru jesenji prvak Prve lige Srbije imaće u subotu od 13 časova na glavnom terenu stadiona “Čika Dača” protiv ekipe Jagodine.

KOLUBARA – RADNIČKI 1923 3:0 (1:0)