Prvi bodovi za Nevenu u Evropa kupu

Srpska skijašica, Kragujevčanka Nevena Ignjatović osvojila je juče 24. mesto na trci u slalomu na Evropa kupu u Paganeli u Italiji i osvojila prve bodove u Evropa kupu ove sezone.

Danas je očekuje još jedna trka Evropa kupa – paralel slalom koji se vozi u italijanskom skijalištu San Viđilio (San Vigilio). Nevena je na veoma teškoj stazi krenula sa startnim brojem 39. Posle prve vožnje zauzimala je 23. mesto, a u drugoj vožnji je praktično potvrdila rezultat iz prvog laufa završivši trku na 24. mestu. Ovaj rezultat joj je doneo 7 bodova u poretku Evropa kupa.

“Bila je dosta zahtevna postavka staze. Napravile su se nezgodne rupe i zaostaci su bili veliki. Drugu vožnju sam bolje skijala. Ovo je bila jedna od težih trka Evropa kupa, ali je bitno da sam osvojila prve bodove. Daću sve od sebe da danas bude još bolje na paralel slalomu u San Viđiliju”, izjavila je Nevena.

Nevena Ignjatović iskoristila je priliku i da čestita Milanku Petroviću na osvajanju bronze u biatlonu na Univerzijadi Trentinu.

“Čestitam od srca mom drugu Milanku na bronzanoj medalji na Univerzijadi. To je ogorman uspeh”, poručula je Nevena.