Prvenac „Đavola“ na Dušanovcu

fkradnicki

Nakon četiri sušna kola, fudbaleri Radničkog su danas na gostovanju Voždovcu postigli prvi gol u novoj sezoni, čime su ujedno došli i do prve pobede u šampionatu. Vuk Sotirović je u 31. minutu zatresao mrežu Voždovčana i, kako se ispostavilo, doneo Kragujevčanima sva tri boda.

Jednom je moralo da krene. Mnogi poklonici fudbala u Kragujevcu su vrteli glavom na izjave Dragoljuba Bekvalca kako će ovaj tim tek nakon pauze u prvenstvu, kada se uigra i ukomponuje, delovati mnogo ozbiljnije na terenu, a da će kao posledica toga veoma brzo doći i rezultati. To što je iskusni trener govorio danas se i ostvarilo na Dušanovcu. Radnički je došao do svog prvog, veoma važnog trijumfa.

Bekvalac je u odnosu na utakmicu sa Borcem pre dve nedelje promenio skoro kompletnu odbrambenu liniju. Na poziciji štopera su prvi put zajedno meč počeli Bubanja i Krneta, dok je Jašić zaigrao na poziciji levog beka umesto Rnića. Takođe, Bekvalac je promenio i formaciju, tako da je Radnički krenuo sa dva špica, Poljancem i Sotirovićem, dakle ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka.

Ta ofanziva se isplatila već u 31. minutu, kada je nakon prilično dosadnih pola sata igre, iskusni Vuk Sotirović zatresao mrežu domaćina. Raspalio je napadač Radničkog po lopti sa preko dvadeset metara, Supić se ispružio koliko je mogao, ali nije uspeo da spreči pogodak – 1:0 za Kragujevčane.

Vodeći gol kao da je ulio dodatnu energiju fudbalerima Radničkog, koji su u potpunosti zagospodarili terenom, ali nisu uspeli da terensku inicijativu krunišu još nekim golom do kraja poluvremena.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom gostiju, koji su bolje otvorili i drugo poluvreme i pripretili u 52. minutu, kada je Sotirović uposlio Poljaneca, ali se napadaš Radničkog nije najbolje snašao pred golom rivala. Sjajni Sotirović opet je bio u glavnoj ulozi u 58. minutu, kada je promešao odbranu domaćih, ali nije uspeo da akciju materijalizuje.

U 70. minutu beležimo prvu bolju akciju domaćih, koju nije uspeo da realizuje Stefan Babović. Zatim je i Slovenac Škerjanc pokušao, ali je Trifunović bio oprezan.

U 79. minutu pokušao je Bubanja glavom, nakon centaršuta Sotirovića, ali lopta je otišla pored gola. Tri minuta kasnije u sličnoj situaciji se našao i štoper domaćih Stošić, međutim, šutirao je preko gola.

Voždovčani su u samom finišu meča krenuli na sve ili ništa, pritisli Kragujevčane, ali ipak nisu uspeli da dođu do izjednačenja, pa su se na kraju izabranici trenera Bekvalca radovali prvoj prvenstvenoj pobedi.

Narednog vikenda, fudbaleri Radničkog, osokoljeni ovim trijumfom, dočekaće beogradski Partizan na svom „Čika Dači“.

Voždovac – Radnički 1923  0 : 1  (0 : 1)