Prva prolećna radost Sušičana

Zajednički snimak Sušice (prugasti dresovi) i Arsenala pred jesenji derbi u Palilulama

Proteklog vikenda odigrano je 22. kolo Zone „Morava“, u kojem su  Slavija i Arsenal na gostovanjima  izgubili bodove, a prvu „trojku“ ovog proleća zabeležili su fudbaleri Sušice u duelu sa Slogom iz Kraljeva (2:1).

Fudbaleri Sušice igraju sve bolje, ali im se sreća osmehnula tek u ovom kolu, pošto su na domaćem terenu prekinuli neugodnu seriju „rasprodaje“ bodova i zabeležili tek treću pobedu u ovoj sezoni. Bila je to i prva prolećna radost i pobeda na stadionu u Sušici, koja podgreva nadu da se u preostalih osam kola može predati „fenjer“ nekoj drugoj ekipi. Posle poraza Arsenala u Raškoj, ekipa koju vodi trener Uglješa Okiljević trenutno zaostaje samo tri boda od zonaša iz Palilula i to sa utakmicom manje.

Sušica se „probudila“ iz prolećnog sna i u duelu sa ranijim prvoligašem Slogom iz Kraljeva prikazala najbolju igru ove sezone. U 28. minutu Božović je dobro reagovao na ubacivanje lopte Bajevića sa desne strane i sa nekoliko metara savladao golmana Kraljevčana Košanina.

Bilo je još prilika i da se poveća rezultat, ali se na odmor, ipak, otišlo sa minimalnom prednošću domaćeg tima.

U nastavku utakmice gosti su se dobro branili i kontranapadima pokušavali da izjednače. To im je pošlo za nogom u 70. minutu. Šutirao je Vasiljević, lopta je zakačila nekoga u odbrani Sušice i završila u mreži golmana Veličkovića.

Međutim, domaći tim se nije predavao i samo sedam minuta kasnije postigao je i drugi gol. Bio je to efektan pogodak Bajevića sa ivice 16 metara sa desne strane u suprotni ugao za 2:1, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Prikazali smo najbolju igru ovog proleća i zasluženo osvojili tri boda. Da su Mujezinović, Nikolić i Bajević iskoristili svoje šanse, naša pobeda mogla je da bude i ubedljivija. Ovom pobedom otvorila nam se šansa da izbegnemo poslednje mesto, koje vodi direktno u niži rang. Prema nekim sadašnjim procenama, zbog odustajanja ekipe iz Lađevaca, ima šanse da preposlednji tim igra baraž, a da iz lige direktno ispada samo jedna ekipa. Mi imamo tri boda manje od Arsenala, ali povoljniji raspored i utakmicu manje, pa ćemo  pokušati da nastavimo sa osvajanjem bodova za opstanak u ligi – rekao je za KGsport.info Uglješa Okiljević, raniji igrač, a sada trener Sušice.

Trener Uglješa Okiljević posle prve prolećne pobede veruje da Sušica može da sačuva status zonaša

SUŠICA – SLOGA (K) 2:1 (1:0)

Stadion: U Sušici.
Sudija: Andrija Mladenović.
Pomoćnici: Aleksandar Mladenović, Aleksandar Rančić (svi iz Čačka).
Strelci: Božović u 28. i Bajović u 76. za Sušicu, a Vasiljević u 70. za Slogu.
Žuti kartoni: Marković, Dugić (Sušica).

SUŠICA: Veličković, Pavlović (Prirković), Dugić, Đorđević, Vasojević, Bogojev, Božović, Mujezinović (Begenaj), Marković, Bajović, Nikolić (Đukić).

SLOGA: Košanin, Gušani, Đorđević (Vukićević), Gvozdenović, Milošević, Kolaković, Marić, Živanović (Vasiljević), Filipović, Krstić, Ignjatović (Pavlović).

Posle ove pobede Sušica je i dalje poslednja na tabeli sa 12 bodova, pretposlednji je Arsenal posle poraza od Bana u Raškoj sa 2:4, sa tri boda više. Poraz je doživela i Slavija od ekipe Miokovci sa 2:1 i sa 22 boda pala za jedno mesto na 12. poziciju na tabeli.

U ostalim susretima 22. kola Zone „Morava“ postignuti su sledeći rezultati: Sloboda (Č) – Karađorđe 0:3, Takovo – Ovčar 3:0, Orlovac – Radnički (K) 1:0, Dragačevo – Trepča 2:0, a slobodna je bila ekipa Tutina.

U narednom kolu sastaju se: Miokovci – Sušica, Slavija – Tutin, Arsenal – Sloboda (Č), Trepča – Orlovac, Radnički (K) – Takovo, Ovčar – Bane, Karađorđe – Sloga (K) a slobodno je Dragačevo.