Preokret u Bumbarevom Brdu

Ekipa Partizana iz Bumbarevog Brda je u premijernom meču u Srpskoj ligi „ZAPAD“ doživela prvi poraz posle 54 odigrane utakmice na svom stadionu, i to od raspoložene ekipe Jedinstvo Putevi 1:3 (1:1).

Nakon odate počasti minutom ćutanja preminulom Krsmanu Vučićeviću, koji je nekada bio član ekipe Partizana,  glavni sudija meča Sava Stefanović iz Šapca je dao znak za početak utakmice. Bivši igrač Radničkog iz Kragujevca, sada starter u ekipi Partizana, Nenad Đurđević je u početnim momentima utakmice bio glavni igrač domaćih, te je uputio i prvi udarac ka protivničkom golu, gde se istakao protivnički golman Marinković.

U 15. minutu, nakon prodora po desnom krilu,  Đurđević je ostao oči u oči sa golmanom gostiju, koji je u nastavku akcije napravio prekršaj nad Đurđevićem, i kazneni udarac za domaće. Kapiten domaćih, Milan Šarac, bio je siguran sa bele tačke za 1:0. Tada se stekao utisak da ekipa iz Bumbarevog Brda može da izađe na kraj sa neugodnim gostima. Visoki igrači gostiju su zadavali dosta problema odbrani domaćih u nastavku, što je rezultiralo golom u 43. minutu. Najviši u skoku posle kornera bio je Nemanja Tošić, koji je lepo zahvatio loptu glavom i izjednačio rezultat.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli još jače i već u 46. minutu imali veoma dobru priliku za drugi gol. Šutirao je Miloš Milivojević „pod prečku“ gola domaćih, ali je Vujović uspeo da sačuva svoju mrežu.

U 58. minutu dolazi do potpunog rezultatskog preokreta, kada je iskosa sa desne strane šutirao Janjić, a lopta se od prečke odbila iza gol linije za 1:2. Tada je nervoza ušla u redove domaćina, koji su solo akcijama pokušavali da se vrate u utakmicu. U 67. minutu stigla je kazna preko Milivojevića koji je,oslobodivši se svog čuvara, nesmetano opalio po lopti sa 16 metara i golman domaćih je po treći put vadio loptu iz mreže.  Tada su domaći krenuli malo organizovanije i imali još dve ozbiljne prilike za pogodak. Najpre u 75. minutu odličan šut Sedlarevića sa 18 metara i intervencija golmana Marinkovića, a zatim i u sudijskoj nadoknadi, kada je izbacivanjem lopte sa gol linije, mrežu svoje ekipe sačuvao Dragiša Žunić.  Domaćoj ekipi je teško pao ovaj poraz, ali je ekipa Jedinstvo Putevi zasluženo dobila ovaj meč, kako je i sam izjavio, strateg domaćih Miroslav Stakić.

PARTIZAN – JEDINSTVO PUTEVI 1:3 (1:1)

BUMBAREVO BRDO
Partizana.
Gledalaca: 300.
Sudija: Sava Stefanović (Šabac).
Strelci: Šarac u 15. za Partizan, Tošić u 43, Janjić u 58. i Milivojević u 67. mintu za Jeinstvo puteve.
Žuti kartoni: Radojković, Komatina, Sazdov (Partizan), Luković, Neoričić, Žunić i Tomić (Jedinstvo putevi).

PARTIZAN: Vujović, Radojković, Jevtović (Maslak), Šarac, Komatina, Đurić, Sazdov (Obradović), D. Andrić, Marić (S. Andrić), Sedlarević, Đurđević.

JEDINSTVO PUTEVI: Marinković, Marković, Luković, Neoričić ( Vasić), Janjić, Žunjić, Arsić ( Tomić, Jovanović), Nikitović, Milivojević, Savić, Tošić.

IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Tošić (Jedinstvo putevi).

U ostali susretima prvog kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Rudar – Radnički Stobeks 2:1, Vujić voda – Šumadija (A) 2:1, Sloga (BB) – Sloga (PM) 1:0, Sloboda – Mačva 0:2, Jasenica 1911 – Šelezničar 0:2, Polet (T) – Sloga (P) 1:0, Jedinstvo (Ub) – Pobeda Beloševac 0:3.

U drugom kolu sastaju se: Radnički Stobeks – Pobeda Beloševac, Sloga (P) – Jedinstvo (Ub), Železničar – Polet (Lj), Mačva – Jasenica 1911, Sloga (PM) – Sloboda, Jedinstvo putevi – Sloga (BB), Šumadija (A) – Partizan (BB), Rudar – Vujić voda.