Preokret Pobede u režiji Keljevića i Đorđevića

keljevic

Fudbaleri beloševačke Pobede, velikim preokretom u drugom poluvremenu stigli su do neočekivanog trijumfa nad Rudarom (4:2), u 10. kolu Srpske lige Zapad.

U prvom poluvremenu Rudar je imao bolju realizaciju od domaćina. Gosti su poveli u 10. minutu nakon centaršuta Nikole Jovanovića sa leve strane kada je lopta pogodila Petrovića u ruku. Sudija Petrović se nije dvoumio, a siguran realizator bio je Stevanović.

U 14. minutu Beloševčani su tražili penal, nakon što je Vidić uputio udarac a neko od igrača gostiju u svom šesnaestercu igrao rukom. Sudija Petrović i nakon burnih protesta nije promenio svoju odluku, odnosno nije dosudio penal. Ipak, u 17. minutu posle akcije Đuričića, kapiten Stojanović je pogodio iz drugog pokušaja prazan gol Rudara.

Kostolčani su ponovo poveli u 23. minutu, a opet je dobar centaršut uputio Nikola Jovanović, takođe sa leve strane i ponovo je strelac bio Stevanović, ovoga puta nakon udarca glavom u suprotan golmanov ugao.

Vidić je u 64. minutu doneo izjednačenje svom timu. Ulaskom Keljevića i dvostrukog strelca Đorđevića, Beloševčani osvajaju tri velika boda, koja su upisali posle dva meseca.

Pobeda – Rudar 4:2 (1:2)

Igralište pored pruge u Beloševcu
Gledalaca: 100
Sudija: Đorđe Petrović (Čačak)
Pomoćnici: Bojan Burojević (Čačak), Jovica Jovanović (Kraljevo)
Žuti kartoni: Đuričić (Pobeda), U. Jovanović, Lazić, Pantić, Muljajić (Rudar)
Strelci: 0:1 Stevanović 10. (iz jedanaesterca), 1:1 Stojanović 17, 1:2 Stevanović 23, 2:2 Vidić 64, 3:2 Đorđević 75, 4:2 Đorđević (iz jedanaesterca).

POBEDA: M. Kostić, Bjelanović, Miljuš, Petrović, Živanović, Vukomanović (Keljević), Vidović, Pejčinović, Vidić (Kostadinović), Stojanović, Đuričić (Đorđević). Trener: Željko Milošević.

RUDAR: Stanojević, U. Jovanović (Janković), N. Jovanović, Lazić, Petrović, Pantić (Pavlov), D. Jovanović (Deletić), Stojanović, Stevanović, Milojević, Muljajić. Trener: Andrija Ferlež.

Igrač utakmice: Aleksandar Keljević (Pobeda)

Puleni trenera Željka Miloševića sada su deseti sa 12 bodova, a u narednom kolu gostuju u Valjevu, vrlo dobroj ekipi Budućnosti Krušik 2014.

Fudbaleri kragujevačke Šumadije 1903 ostvarili su veoma važnu pobedu na gostovanju u Raškoj protiv Baneta sa 3:1. Ovaj trijumf doneo im je treću poziciju na tabeli sa 19 bodova, pa će u odličnom raspoloženju, narednog vikenda ugostiti lidera, ekipu Loznice.

Na slici: Aleksandar Keljević
Izvor: Željko Marinković