Prečka sačuvala Zlatiborce

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela sezone u Prvoj ligi Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 odigrali bez golova (0:0) na gostovanju Zlatiboru u Čajetini. Kragujevački prvoligaš je pružio dobar otpor ekipi iz samog vrha tabele, a da je imao više sportske sreće, mogao je da se u srce Šumadije vrati i sa celim plenom.

Zlatiborci i Kragujevčani trebali su da se sastanu još u sredu, ali je u međuvremenu zbog loših vremenskih uslova na srpskoj planinskoj lepotici taj susret pomeren za danas. Iako su iz redova organizatora učinili sve što je u njihovoj moći da obezbede odgovarajuće uslove za igru, ostaci snežnog pokrivača bili su ipak vidljivi na terenu stadiona “Švajcarija”.

To svakako ne može da predstavlja alibi akterima današnje fudbalske predstave, koji su publiku ostavili bez onoga zbog čega se najviše i dolazi na stadione, a to su golovi. Doduše, bilo je šansi na obe strane terena.

U prvom poluvremenu češće su pretili domaći. Napadač Zlatibora Đokić je na početku utakmice propustio izglednu priliku da svoj tim dovede u vođstvo, pošto je u padu iz solidne pozicije poslao loptu pored gola.

Uzvratio je na drugoj strani Maksimović, ali njegov udarac iz mrtvog ugla nije ozbiljnije ugrozio čuvara mreže Zlatibora Stailkovića.

Usledio je potom pokušaj Stamenića, koji je lepom fintom prevario dvojicu fudbalera Radničkog, a onda šutirao preko gola. Pokušao je potom i Nedeljković iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali je Raičević izboksovao loptu u korner.

Do odlaska na odmor Zlatiborci su zapretili još u dva navrata, ali nije bilo promene rezultata.

U nastavku utakmice konkretniji je bio kragujevački tim. Prvo su “crveni” zapretili posle kornera Kovačevića, kada je nastao pravi karambol u kaznenom prostoru domaćeg tima, a na kraju je Ćirovićev udarac ka golu zaustavio jedan od fudbalera Zlatibora.

Dugo će Kragujevčani žaliti za 80. minutom, kada je posle serije dodavanja pred golom Zlatibora, Ognjen Ilić sa ivice peterca uzdrmao prečku. Signalizirali su Kragujevčani da je tom prilikom lopta prešla gol liniju, ali je sudija Tripković ostao imun na njihove proteste.

Bio je to i poslednji detalj vredan pažnje na ovoj utakmici, koja je okončana podelom bodova.

ZLATIBOR – RADNIČKI 1923 0:0

ČAJETINA
“Švajcarija”
Gledalaca: 350
Sudija: Lazar Tripković (Kraljevo)
Pomoćnici: Matija Olajoš Nađ (Subotica), Dragan Peranović (Šajkaš)
Žuti kartoni: Stailković, Đokić, Glišović (Zlatibor), Mijatović, Grbović, Ćirović (Radnički 1923)

ZLATIBOR: Stailković, Jezdimirović, Ilić, Glišović, Jovanović, N. Stojanović, Nedeljković, M. Stojanović (od 65. Divac), Stamenić (od 74. Artemčuk), Vesić, Đokić.

RADNIČKI 1923: Raičević, Petrović, Zdravković, Filipović, Varjačić (od 46. Grbović), Mijatović (od 83. A. Popović), Vidović, Ćirović, Kovačević, Maksimović (od 75. Ilić), Nikodijević.

Na zimsku pauzu fudbaleri Radničkog 1923 odlaze sa kote jedanaest i trideset osvojenih bodova na svom kontu.

Takmičenje u Prvoj ligi Srbije nastavlja se 29. februara, utakmicama 24. kola.