Podela bodova na „Čika Dači“

Fudbaleri Radničkog i Vojvodine odigrali su derbi prvog kola prolećnog dela prvenstva, pred skoro punim tribinama „Čika Dače“. Ipak, i pored lepog vremena i ambijenta, ove dve ekipe nisu danas opravdale očekivanja. Meč je završen najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Oba tima su dovela nekoliko pojačanja u zimskoj pauzi, pa je njihova igra privukla najveću pažnju. Vojvodina se naročito istakla dovođenjem bivšeg kapitena Gane Stefana Apije, kao i bivšeg fudbalera Partizana Moreire, koji ipak nije nastupio na ovom meču.

Svoje mesto uz levu aut liniju imao je povratnik Aleksandar Katai, dok su u Radničkom šansu da se nametnu treneru Kuzeljeviću dobili Mutavžić, Popović i Simić. Domaća ekipa nije danas mogla da računa na svog najboljeg strelca Spalevića, a ostali napadači Radničkog nisu uspeli da nadomeste njegov izostanak.

Odmah na startu meča fudbaleri Vojvodine su napravili terensku inicijativu, dominirali u posedu lopte, i sa više želje i hrabrosti napadali gol rivala. Već u 6. minutu imali su svoju prvu priliku. Oumaru, koji je danas pravio puno problema odbrani Radničkog, uspeo da je probije po desnoj strani, i uputi kvalitetan centaršut. Sa leve strane se u kazneni prostor ubacio Katai, i pokušao volej udarcem da savlada Čančarevića. Međutim, loše je zahvatio loptu, pa je prva šansa na utakmici ostala neiskorišćena.

U 11. minutu Katai je imao još jednu priliku. Posle loše duge lopte ka napadačima Vojvodine, Radnički je osvojio loptu. Pavlović, koji je hteo da vrati loptu nazad do Čančarevića, nije primetio da je Katai tik iza njegovih leđa, i tako je uspeo da mu ukrade loptu. Brzonogo krilo Vojvodine je uputilo udarac sa 15-ak metara od gola Radničkog, ali je Čančarević bio dobro postavljen i intervenisao. Opsada gola Radničkog se nastavila, pa je samo 4 minuta kasnije štoper Mojsov, koji je ostao na polovini Radničkog posle prekida, odlično šutirao sa preko 25 metara, ali je lopta prošla tik pored desne stative gola domaćina.

Prvu smisleniju akciju Radnički je napravio u 17. minutu, kada je Kostić odlično prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor, ali nije uputio dobar udarac ka golu Supića.

Od tog 17. minuta Radnički je napravio ravnotežu na sredini terena, tako da do poluvremena Vojvodina više nije onako dominirala kao na samom startu utakmice. Ipak, najbolju šansu do odmora su ipak imali gosti.

Možda najbolju akciju na meču napravili su danas sjajni Stevanović i Katai, razmenivši dupli pas. Ispala je gotovo čitava odbrana Radničkog, Stevanović je prosledio loptu potpuno usamljenom Škuletiću, koji je sa 20-ak metara od gola bez oklevanja šutirao, ali njegov udarac uspeo da odbrani Čančarević. Na poluvreme se otišlo rezultatom 0:0, sa kojim je Radnički mogao da bude zadovoljniji.

Drugo poluvreme je počelo kao i prvo – dominacijom gostiju. Već u 47. minutu dva najbolja igrača Vojvodine na ovom meču, Stevanović i Oumaru, napravili su puno problema odbrani Radničkog. Posle duplog pasa Stevanović je sjajno izbacio u prostor brzononog Oumarua koji je pretrčao štopere Radničkog, ali je iz drugog plana uspeo da interveniše vezista Nedović. Od tog trenutka, mada deluje neverovatno, nijedan tim nije uspeo da uputi udarac u okvir gola protivnika, a borba se vodila mahom na sredini terena.

Oba trenera pokušala su sa izmenama, ali rezervisti nisu doneli očekivano poboljšanje igre. Što se utakmica više bližila kraju, igrači oba tima su očigledno bili sve zadovoljniji bodom, te je finiš meča bio bez puno varnica i uopšte nije ličio da prvenstvenu, već na prijateljsku utakmicu.

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 10.000.
Sudija: Dragan Krstić (Beograd) .
Pomoćnici: Igor Radojčić i Milovan Ristić (obojica iz Beograda).
Žuti kartoni: Tintor, Mutavdžić, Živadinović (Radnički 1923),Trajković, Mitošević (Vojvodina).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović (od 83′ Lepović), Mutavdžić (od 78′ Vukašinović), Milošković, Kostić, Popović (od 55′ Živadinović). Trener: Slavenko Kuzeljević.

VOJVODINA: Supić, Trajković, Mojsov, Pavlović, Apia, Mitošević (od 90′ Poletanović), Katai (od 72′ Bojović), Stevanović, Škuletić (od 88′ Novaković), Oumaru. Trener: Dejan Vukićević.