Pobeda za prekid crne serije (FOTO)

Fudbaleri Radničkog zabeležili su jako važnu pobedu u 6. kolu Jelen Superlige, pošto su danas na svom „Čika Dači“ savladali ekipu Donjeg Srema sa 2:0 (2:0). Radnički je do tri boda došao golovima Spalevića u 28. i Beljića u 34. minutu igre.

Radnički je zasluženo dobio ovaj meč i najavio izlazak iz serije loših rezultata. Trener Ivančević je malo promešao karte, pogotovo u odbrani, gde se odlučio za mladi štoperski tandem Rosić-Bubanja, a šansu je ponovo dobio i Predrag Pavlović uz desnu aut liniju. Očikledno je tim Radničkog bio veoma motivisan da pobedi u ovom meču, jer su se igrači borili za svaku loptu i nervirali za svaki loš potez. Sa druge strane, tim koji predvodi bivši trener Radničkog Vlado Čapljić, nije bio ni blizu one partije sa „Marakane“ u prošlom kolu.

Već u četvrtom minutu igre Bojan Beljić je izašao sam ispred golmana Donjeg Srema Belića, ali je linijski sudija signalizirao ofsajd. U destom minutu Beljić pada u kaznenom prostoru gostiju i traži jedanaesterac, ali sudija odmahuje rukom. Potom beležimo dve šanse za Spalevića u 16. i 21. minutu igre, ali se u obe situacije nije najbolje snašao.

Ipak, kapiten Kragujevčana se iskupio u 28. minutu, kada je posle centaršuta Bojana Beljića matirao golmana Belića i doveo svoj tim u vođstvo 1:0.

Mnogo je Donji Srem danas imao problema po levoj strani, gde je Bojan Beljić, najbolji igrač današnjeg meča, prilično namučio mladog Aškovskog.

I upravo je Beljić sam sebi kreirao šansu u 34. minutu, kada je loptu sa desne strane povukao u sredinu i efektnim udarcem levom nogom savladao golmana Donjeg Srema. 2:0 za Kragujevčane.

Do kraja prvog dela igre nije bilo prilika, tako da se na odmor otišlo sa prednošću Kragujevčana od 2:0.

Opet Beljić preti na startu drugog poluvremena u 51. minutu, ali je njegov udarac izblokirao Vasiljević. Kragujevčani prete i u 61. minutu, kada je Ivan Petrović pronašao Spalevića, koji propušta loptu kroz noge, ali nije bilo nikog da natrči na tu loptu i sprovede je u mrežu.

I kada se očekivalo da će Radnički sigurno privesti utakmicu kraju, dogodio se detalj koji je meč učinio na prvi pogled neizvesnijim. Predrag Pavlović je dobio drugi žuti karton u 63. minutu, pa je Radnički bio primoran da poslednjih pola sata igre provede sa igračem manje na terenu.

To je malo ohrabrilo Sremce, koji prvo prete iz slobodnog udarca, a onda i preko Krunića. Ipak, Radnički je ubrzo uspostavio ravnotežu na terenu, a napadi Donjeg Srema bivali su sve jaloviji. Do kraja meča Kragujevčani su sačuvali prednost sa poluvremena i zasluženo slavili.

Radnički je ovom pobedom prekinuo niz od tri uzastopna poraza i osvojio važne bodove u borbi za opstanak. Raduje i gol kapitena Spalevića, kome je ovo prvenac u novoj sezoni.

U narednom kolu Kragujevčani idu u Užice, gde će odmeriti snage sa ekipom Slobode Point. Pre toga, u sredu, 25. septembra, Kragujevčane očekuje duel u 1/16 finala Kupa Srbije protiv srpskoligaša Banata.

Radnički 1923 – Donji Srem 2:0 (2:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica)
Pomoćnici: Srđan Milutinović (Niš), Miloš Gagić (Negotin)
Strelci: 1:0 Darko Spalević u 28, 2:0 Bojan Beljić u 34. minutu.
Žuti kartoni: Slavko Marić (Radnički) i Uroš Sinđić (Donji Srem).
Crveni karton: Petar Pavlović (Radnički) u 63. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Bubanja, Rosić, Marić, I. Petrović, Nedović, Beljić, Krivokapić (od 71. Simović), Stojmirović (od 85. Petronijević), Spalević (od 90. Andrić).

DONJI SREM: Belić, Božović, Prljević, Vasiljević, Aškovski, Sinđić, Bukorac (od 69. Zec), Janković (od 77. Čović), Krunić, Marčeta (od 88. Ilić), Damnjanović.