Pletikosić i Jovanović briljirali na Kupu Srbije

Pletikosic, Jovanović
Jovanović i Pletikosić u društvu Milenka Sebića

Strelci kragujevačkog „Čika Mate“ Stevan Jovanović i Stevan Pletkosić obeležili su finale Kupa Srbije malokalibarskim oružjem, koje je proteklog vikenda održano u Novom Sadu. Pletikosić je u finalu MK – ležeći stav oborio nacionalni rekord, dok je Jovanović osvojio „duplu krunu“ u konkurenciji juniora, nakon trijumfa u trostavu i ležećem stavu.

60 lezeci seniori Sebic Pletikosic Stefanovic Foto Nikola MaricPletikosić je u finalu MK puškom – ležeći stav ostvario rezultat od 209,4 kruga, čime je za osam desetih delova kruga popravio vlastiti državni rekord finala iz 2013. godine. Drugo mesto osvojio je Milenko Sebić, dok je Pletikosićev klupski kolega Milutin Stefanović finale završio na trećoj poziciji sa 186,4 pogođenih krugova. Četvrti je bio Stevan Jovanović sa 165 krugova.

60 lezeci juniori Ivanovic Jovanovic Vukadinovic FOTO Nikola Maric(1)Kada je reč o Jovanoviću, on je na ovom takmičenju potvrdio svoj primat u juniorskoj konkurenciji. Najpre je u subotu trijumfovao u trostavu i to sa novim juniorskim rekordom u ovoj disciplini (459,0 krugova), da bi dan kasnije bio bolji od svojih vršnjaka u gađanju MK puškom iz ležećeg stava, nakon što je u uzbudljivom finalu za o,2 kruga bio bolji od klupskog kolege Miloša Ivanovića.

Jovanoviću je pripalo srebro i u seniorskoj konkurenciji trostava, dok je Pletikosić u istoj disciplini zauzeo treće mesto.