Pletikosić 49. na EP u Danskoj

Reprezentativac Srbije i član streljačkog kluba “Čika Mata”, Stevan Pletikosić zauzeo je 49. mesto u disciplini vazdušna puška na Evropskom prvenstvu u danskom Odenzeu.

U ekipnoj konkurenciji, reprezentaciji Srbije pripalo je 12.  mesto u konkurenciji 17 ekipa sa 1.852,8 krugova (Mirosavljev 622, Marković 615,5, Pletikosić 615,3).

Najbolji pojedinačni plasman od naših reprezentativaca imao je Nemanja Mirosavljev na 15. mestu sa 622 kruga i do finala su mu nedostajala dva kruga.

Italijan Nikolo Kamprijani sa 631,2 kruga u osnovnom delu postavio je novi svetski i evropski rekord, ali nije osvojio medalju u finalu po novim pravilima gde se kreće od nule i ne računa se osnovni rezultat! Završio je na šestom mestu. Devetoplasirani Belorus Ilja Čerheika sa 623,9 krugova, pošto je još junior, postavio je novi svetski i evropski juniorski rekord osnovnog dela.

Rezultati, treći dan Prvenstva Evrope u Danskoj, vazdušna puška, seniori: 1. Italija 1.872,5 – svetski i evropski ekipni rekord zbog novih pravila, 2. Rusija 1.867,9, 3. Belorusija 1.866,2…12. Srbija 1.852,8 krugova itd. Ukupno 17 ekipa.

Pojedinačno: 1. Serhi Rihter (Izrael) 207,3, 2. Vitali Bubnovič (Belorusija) 205,9, 3. Juho Kurki (Finska) 182,1 …15. Nemanja Mirosavljev 622, 47. Dragan Marković 615,5, 49. Stevan Pletikosić 615,3 itd. Ukupno 66 takmičara, finale vredelo 624 kruga.