Peti uzastopni poraz „Đavolčića“

omladinci-radnickog

Ni 8. kolo Omladinske lige Srbije nije bilo uspešno za fudbalere Radničkog. „Đavolčići“ su na svom terenu doživeli poraz od vršnjaka Čukaričkog 0:2 (0:1), što je ujedno i peti uzastopni neuspeh izabranika trenera Živkovića.

Kragujevčani su još jednom neprijatno iznenadili svoju malobrojnu publiku. Može se reći da je Čukarički došao do tri boda bez većih problema, jer je golove postizao nakon grešaka igrača Radničkog 1923.

Gosti su do vođstva došli na samom kraju prvog poluvremena, u sudijskoj nadoknadi vremena. Slobodan udarac sa oko 20 metara izveo je kapiten Čukaričkog Aničić. Lopta je prošla kroz živi zid i prevarila golmana Najdanovića. Pre toga tim sa Banovog brda je imao dve izgledne prilike u 30. i 32. minutu meča, preko Rajkovića i Stevanovića, čiji je udarac zaustavila prečka.

Konačan rezultat meča postavljen je na početku drugog dela igre. Igrao se 49. minut kada se Mijić našao u izglednoj prilici, šutirao jednom, pa onda i drugi put, konačno smestivši loptu u nebranjeni deo mreže golmana Radničkog 1923.

Radnički 1923 – Čukarički 0:2 (0:1)