Partizan „okrenuo“ Radnički na kragujevačkom bazenu

Prva utakmice serije za treće mesto Superlige Srbije između vaterpolista Radničkog i Partizana pripala je beogradskim crno-belima, koji su večeras posle velike borbe i niza preokreta uspeli da slave na kragujevačkom bazenu rezultatom 10:8.

Kragujevačka publika, koja je večeras u velikom broju ispunila tribine zatvorenog bazena u Velikom parku, imala je priliku da uživa u jednoj prilično borbenoj i rezultatski neizvesnoj utakmici, u kojoj je pitanje pobenika rešeno u poslednjih 120 sekundi. Radnički je i na ovom meču nastupio bez Josipa Vrlića i Luke Pljevančića, čiji se izostanak i te kako osetio u igri kragujevačkog tima.

Dobro su Šumadinci otvorili večerašnji susret i prvi došli do vođstva pogotkom crnogorskog reprezentativca Alekse Ukropine, ali su gosti ubrzo preokrenuli golovima Gladovića i Miloša (2:1). Miloš Ćuk je 39 sekundi pre isteka prve četvrtine vratio rezultatski balans (2:2), međutim, Partizan je početkom naredne deonice golovima Gige i Jakšića uspeo da dođe do dva gola prednosti (4:2).

Malo je nedostajalo da crno-beli odu i na „plus tri“, ali je tri minuta pre odlaska na odmor Stefan Todorovski skinuo peterac najboljem protivničkom igraču Smiljeviću. Na drugoj strani, Vuk Drašković bio je precizan sa linije od pet metara, omogućivši domaćinu da ponovo uhvati rezultatski priključak (4:3).

Nemanja Stanojević je na startu drugog poluvremena doneo novo izjednačenje kragujevačkom timu (4:4), a preokret je nakratko odložio Dimitrijević. U finišu trećeg perioda izabranici Uroša Stevanovića konačno su se vratili u vođstvo, pogocima Jankovića i Kojića (6:5), da bi na startu poslednje deonice prvi put otišli na dva gola „viška“ pogotkom Stanojevića (7:5). Održavali su Kragujevčani još neko vreme ovu prednost, a onda su u jednom trenutku potpuno klonuli i dopustili gostima da golovima Miloša i Smiljevića dođu do preokreta i trijumfa.

Hrvatski internacionalac Lovre Miloš bilo je najistaknuti pojedinac večerašnjeg susreta sa četiri postignuta gola. Gladović je dodao dva, koliko su na drugoj strani postigli Stanojević i Kojić.

Revanš je na programu za nedelju dana na „Banjici“. Pobeda Partizana značila bi kraj serije, dok bi se u slučaju trijumfa Radničkog igrala „majstorica“ u Kragujevcu.

RADNIČKI – PARTIZAN 8:10 (2:2, 1:2, 3:1, 2:5)

Bazen: „SPD Radnički“.
Sudije: Beljin i Stanojević.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković 1, Ćuk 1, Gavrilović, Ukropina 1, Antić, Panić, Drašković 1, Lukić, Poznanović, Todorovski, Kojić 2. Trener: Stevanović.

PARTIZAN: Kostrov, Jakšić 1, Miloš 4, Mušikić, Gak, Gladović 2, Trtović, Dimitrijević 1, Božović, Smiljević 1, Giga 1, Paparić, Milošević, V. Bodiroga. Trener: Korolija.