Partizan bolji od Radničkog u finalu Kupa Srbije

VK RadnickiVaterpolisti Radničkog iz Kragujevca nisu uspeli da odbrane trofej u Kupu Srbije, pošto su u reprizi prošlogodišnjeg finala poraženi od beogradskog Partizana, rezultatom 11:9, na finalnom turniru u Bečeju.

Posle uvodnog vođstva „crno-belih“, Kragujevčani su preokrenuli pogocima Nebojše Toholja i Marka Martinića (2:1), ali su Beograđani odgovorili serijom 5:0, za vođstvo od 6:2 sredinom druge četvrtine.

Izabranici Uroše Stevanovića vratili su se u igru početkom drugog poluvremena (6:4) i dugo se držali na „minus dva“. Međutim, Partizan je ponovo uspeo da se „odlepi“ na maksimalnih „plus pet“, golovima Drašovića, Subotića i Jakšića – 10:5.

Ni tada se borbeni vaterpolisti Radničkog nisu predavali. Kao da im je fantastični pogodak Nikole Tomaševića sa gotovo polovine terena, pred sam ulazak u poslednju deonicu dao krila (10:6), pa su nedugo zatim ponovo prišli na dva gola zaostatka, ali više od toga u ovom trenutku nisu mogli.

Najefikasniji bio je Gavril Subotić sa četiri gola, a pratio ga je Radomir Drašović sa dva. Na drugoj strani, u Radničkom se izdvojio trio Marko Martinić, Nino Blažević, Dušan Panajotović, sa po dva pogotka.

Partizan – Radnički 11:9 (4:2, 2:1, 4:3, 1:3)