Oslabljeni Radnički „potopljen“ u Tbilisiju

Vaterepolisti Radničkog poraženi su na gostovanju gruzijskom šampionu, Dinamu iz Tbilisija, u utakmici 10. kola Lige šampiona, rezultatom 13:8.

Kragujevčani su u prestonicu Gruzije otputovali bez bolesnog Miloša Ćuka i najboljeg strelca ekipe Nikole Lukića, koji ima problema sa povredom ramena. Pri tom je dug i naporan put ostavio posledice na izabranike trenera Uroša Stevanovića, koji su ovu utakmicu odigrali daleko ispod svojih realnih mogućnosti.

Sve je od samog starta krenulo naopako za Šumadince. Golman Dinama Razamadze je već na samom početku utakmice „spustio roletnu“, odbranio je maltene sve udarce upućene ka njegovom golu u prvoj četvrtini, uključujući i šut Ukropine sa pet metara, i najzaslužniji je što je domaćin početak druge četvrtine dočekao bez primljenog gola – 4:0. Uspeo je Radnički da probije led u narednoj deonici, ali ne i da ublaži zaostatak, pa je tako na poluvreme Dinamo otišao sa četiri gola „viška“ – 6:2.

Probudili su se Kragujevčani sredinom treće četvrtine i serijom od tri vezana pogotka smanjili na 7:5, ali su Gruzijci do isteka ove deonice uspeli da se vrate na „plus 4“ (9:5). Nastavili su domaći u dobrom ritmu i u poslednjoj četvrtini, pa su ubrzo bili na maksimalnih šest golova prednosti, nakon čega više nije bilo dileme oko pobednika ove utakmice.

Jedina svetla tačka u današnjem porazu bio je talentovani Nikola Kojić, koji je uprkos zdravstenim problemima uspeo da svoj debi u Ligi šampiona „ukrasi“ sa tri postignuta pogotka. Meč u prestonici Gruzije ostaće u lepom sećanju i Lazaru Antiću po prvom pogotku u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

U pobedničkoj ekipi prednjačili su Tkešelašvili, Sarić i Pješivac sa po tri postignuta gola, dok je golmanu Razamadzeu pripalo zvanje igrača utakmice.

Vaterpolisti Radničkog nemaju mnogo vremena za odmor, jer ih posle dugog puta već za vikend očekuje nastup na „fajnal-foru“ Regionalne lige u Beogradu, gde će se u polufinalu sastati sa splitskim Jadranom, u subotu, od 18 časova.

Dinamo – Radnički 13:8 (4:0, 2:2, 3:3, 4:3)