Oslabljeni Radnički poklekao na „Marakani“

Fudbaleri Radničkog poraženi su večeras na „Marakani“ od ekipe Crvene zvezde sa 2:0 (1:0), u 20. kolu Jelen Super lige.

U prilično monotonom meču, crveno-beli su iskoristili svoje šanse i savladali Čančarevića dva puta, što je bilo dovoljno za prvi trijumf novog trenera Zvezde, Portugalca Sa Pinta.

Radnički je bez povređenih Tintora, Rosića, Pejčića i Petronijevića, ipak uspeo da pruži pristojan otpor favorizovanom domaćinu.

U ne baš sadržajnoj utakmici, prvu priliku je imala Zvezda u 4. minutu meča, kada je Milijaš šutirao sa 25 metara, ali je Čančarević dobro intervenisao.

U 11. minutu Zvezda opet preti, kada je Dauda glavom vratio loptu Mikiću, ali je odlično reagovao Beljić i izblokirao taj pokušaj fudbalera Zvezde.

Prvu polupriliku Radnički je imao u 13. minutu, posle kontre koju je započeo Beljić, ali je u poslednjem trenutku ispred Fejse intervenisao Mikić i sprečio opasnost pred svojim golom.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Radnički je propustio u 24. minutu, kada je Milošković izašao sam pred Bajkovića, ali je napadač Radničkog šutirao direktno u golmana Zvezde.

U 30. minutu šansa za Zvezdu preko Lazovića, ali najbolji igrač Beograđana pogađa samo spoljni deo mreže.

Radnički se u završnim trenucima prvog dela igre povukao, pokušavajući iz kontri da ugrozi Bajkovića, što se ispostavilo kao loše rešenje, pošto su crveno-beli u drugom minutu nadoknade vremena uspeli preko Kadua da stignu do vođstva.

U nastavku igre Zvezda prva preti preko Daude u 53. minutu , čiji udarac uspeva da ukroti Čančarević.

Prvu izmenu Djurdjević pravi u 56. minutu, kada Spalević menja Fejsu, a samo četiri minuta kasnije trener Radničkog biva isključen, nakon prigovora sudiji meča.

U 62. minutu Lazović je sjajno prošao po desnoj strani i šutirao sa desetak metara, ali je opet Čančarević dobro intervenisao.

Igao se 69. minut kada je Milijaš duplirao prednost domaćina, pošto je iz drugog pokušaja uspeo da matira Čančarevića.

Da stvari budu gore po Kragujevčane, tom prilikom se povredio golman Radničkog Čančarević, pa je Đurđević bio primoran da napravi drugu izmenu na meču, tako da je među stative stao Knežević.

Do kraja meča beležimo još jedan pokušaj igrača Radničkog u 80. minutu, kada Milovanović i Spalević nisu uspeli pravovremeno da reaguju na pas Svojića.

Tako je Radnički zabeležo svoj deseti poraz u sezoni, pa Kragujevčani ostaju na pretposlednjem mestu na prvenstvenoj tabeli, sa sakupljenih 16 bodova.

U narednom kolu, Kragujevčani će u sredu ugostiti „fenjeraša“, ekipu Smedereva.

Crvena zvezda – Radnički 1923  2:0 (1:0)