Oslabljeni Radnički nije izdržao „Pod Bagdalom“ (VIDEO)

fk-radnicki-cika-daca

Fudbaleri Radničkog poraženi su na današnjem gostovanju u Kruševcu od ekipe Napretka sa minimalnih 0:1 (0:1). Znatno oslabljeni Kragujevčani nisu uspeli da pariraju motivisanom domaćinu, koji je do pobede stigao uz dosta sreće, iz prve prave prilike na meču.

Trener domaće ekipe Slavko Matić odlučio se za isti sastav kao i u meču protiv Čukaričkog pre sedam dana, dok je njegov kolega Neško Milovanović zbog povreda i bolesti pojedinih igrača morao da “promeša karte“, tako da su šansu od prvog minuta dobili Bojan Miljuš i Aleksandar Keljević, igrači koji nisu nastupili na prolećnoj premijeri protiv Spartaka.

Kruševljani su od samog početka susreta krenuli napadački. Primorali su Kragujevčane da se brane i da retko prelaze na protivničku polovinu terena, tako da su prvi korner izveli tek u 18. minutu utakmice.

U 26. minutu Bojan Miljuš je neoprezno startovao nad Frimpongom i zasluženo dobio žuti karton. Slobodan udarac sa tridesetak metara izveo je Urošević. On je loptu uputio u kazneni prostor Kragujevčana, golman Trifunović je krenuo ka njoj, ali se ona odbila do Ivičića, koji je iz voleja pogodio praznu mrežu i doveo svoj tim u vođstvo.

Ni ovaj gol nije probudio goste, koji su u narednim minutima i dalje bili inferiorni u odnosu na domaćina koji je napadao i žarko želeo da duplira prednost. To je to moglo da se dogodi ubrzo po postignutom golu, kada je opasni Nikola Trujić prošao po levoj strani, izašao sam pred Trifunovića, ali se spetljao, pa je prilika otišla u nepovrat.

U 42. minutu utakmice velika šansa za Radnički. Nikola Kovačević je odlično razmenio dupli pas sa Gagom Milovanovićem, izašao sam pred Popovića, ali je golman Kruševljana odlično reagovao i poslao loptu u korner.

Prvi deo utakmice je tako završen minimalnom prednošću domaćeg tima, a već na startu drugog poluvremena gosti iz Kragujevca su zaigrali malo otvorenije, nagovestivši zanimljiv drugi deo meča.

Ipak, ozbiljnijih prilika u drugih 45 minuta nije bilo. Pokušao je Milovanović da uvođenjem još dva napadača, Savom Kovačevićem i Lazarom Popovićem, malo prodrma ekipu kako bi došla do prilike za izjednačenje, ali od toga nije bilo ništa.

Bodovi su ostali „Pod Bagdalom“, a Radnički će pokušati da iskupi za ovaj poraz narednog vikenda na „Čika Dači“, kada će ugostiti Novi Pazar, nadamo se u nešto kompletnijem sastavu.

napredak-radnickiNapredak – Radnički 1923 1:0 (1:0)

KRUŠEVAC
Gledalaca: 1.000.
Stadion: Mladost
Glavni sudija: Marko Popović
Pomoćnici: Milan Mihajlović, Bojan Stanojević (svi iz Beograda)
Žuti kartoni: Gobeljić (Napredak), B. Miljuš, N. Kovačević, Rosić, Milovanović, Keljević, Popović (Radnički 1923)
Strelci: 1:0 Ivičić u 26. minutu.

NAPREDAK:
Popović, Luković, Urošević, Gobeljić, Paunović, Frimpong, Stanojević (od 50. Pantelić), Bajić (od 75. minuta Vulić), Ndaje, Ivičić (od 54. Lemajić), Trujić. Trener: Slavko Matić.

RADNIČKI: Trifunović, Jašić, Rosić, Osei, B. Miljuš (od 77. minuta Jović), Vidović, N. Kovačević, Keljević, Urošević (od 56. Popović), D. Miljuš (od 68.minuta S. Kovačević), Milovanović. Trener: Neško Milovanović.