Očekivan poraz Una Fortune 04

Mlada ekipa Una Fortune 04 nije mogla više od dostojnog poraza protiv šampiona Srbije, Mašinca iz Niša u 3.kolu Prve ženske fudbalske lige. Devojke su bile svesne poraza i pre utakmice ali su želele da pruže što veći otpor učesniku lige šampiona. Prvi gol Una Fortuna 04 primila je veoma rano kada je Lilićka rezantnim udarcem sa 16.metara “počistila“ paučinu na mestu gde se spajaju prečka i stativa . Međutim, devojke trenera Zorana Milenkovića se nisu predavale. Ulazile su čvrsto u duele sa protivnikom. Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak u mreži domaćina.

U drugom delu ista slika. Rano primljen gol, već posle 3.minuta. I pored visokog poraza u kragujevačkom klubu nisu nezadovoljni. Problem koji se prenosi iz kola u kolo je finansijske prirode. Klub koji postoji već punih 6.godina i koji je za kratak vremenski period izborio najviši plasman ženskog fudbala u Srbiji došao je u situaciju pred gašenje. Novac koji klub treba redovno da dobija iz budžeta grada Kragujevca i posle nekoliko meseci još uvek nije pristigao.

ŽFK Una Fortuna 04 – Mašinac   0:5 (0:2)

Strelci: 0:1. Lilić 7′, 0:2. Krstić 40′, 0:3. Radojičić 48′, 0:4. Smiljković 65′, 0:5. M. Nikolić  90′.

Drugi kragujevački klub u ovom stepenu takmičenja Sušica juče je igrala nerešeno u Šapcu 1:1. Sve rezultate i tabelu pogledajte ovde. >>>>