Tomanović srušio Radnički

Fudbaleri Radničkog 1923 u okviru 14.kola Prve lige Srbije pretrpeli su novi poraz u gostima. Radnički 1923 je danas izgubio od imenjaka iz Sobora iako je na poluvremenu vodio rezultatom 1:0. Od samog početka meča igrači Radničkog su imali inicijativu i krenuli su da napadaju protivničku ekipu, a prvu prliku imao je Nedović, u 3. minutu meča, kada je šutirao sa nekih 16 metara, ali je lopta završila pored gola. Pokušavali su naši igrači da napadaju i stvaraju još šansi, ali su ih odbrambeni igrači Sombora uvek zaustavljali. U 22. minutu meča Lepović izvodi slobodan udarac sa nekih 20 metara, lopta odskače ispred golmana Žakule i ulazi u gol. Samo par minuta kasnije Lepović je pokušao da se ponovo upiše u listu strelaca, kada je odlično šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla preko gola. Do kraja poluvremena igrači Radničkog su imali još par prilika, ali je falio završni pas, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 u koristi gostiju.

Radnički Sombor – Radnički 1923 2 : 1 (0 : 1)

Sombor
Stadion: Gradski
Gledalaca: 500
Glavni sudija: Radovan Ćeramilac (Beograd)
Pomoćnici: Milan Mihajlović, Vladan Radulović (Beograd)
Žuti kartoni: Medić, Zelić, Petrović (Radnički Sombor), Tintor (Radnički 1923).
Crveni kartoni: Vidović (Radnički Sombor), Tintor (Radnički 1923).
Strelci: 0 : 1. Lepović 22′, 1 : 1. Tomanović 60′, 2 : 1. Tomanović 65′.

RADNIČKI SOMBOR: Žakula, Medić, Đulić, Dabić, Vidović, Tomanović, Zelić, Dubajić (od 80′ Đoković), Pešić (od 46′ Petrović), Resanović, Lazarevski (od 87′ Tešanović).

RADNIČKI 1923: Đogatović, Božović, Krmar, Tintor, Milošević, Nedović, Petrović (od 77′ Zajić), Vidić (od 88′ Ljubičić), Živanović (od 70′ Varjačić), Lepović, Kostić.

Filip Kostić, foto: fkradnicki

U drugom poluvremenu potpuno drugačija situacija na terenu, gosti kao da su bili zadovoljni jednim postignutim golom su stali, dok se domaći igrači nisu predavali i tražili su način da preokrenu rezultat u svoju korist. Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su domaći igrači u 56. minutu, kada je Dubajić, udario loptu glavom, i sa 5 metara je poslao preko gola, a već u sledećem napadu Miloš Lepović je šutirao, ali golman Žakula uspeva da sačuva svoju mrežu. A onda u 60. minutu dolazi do radosti domaćih navijača, kada se Tomanović našao sam ispred golmana Đogatovića, lopta muprelazi preko noge pa umesto u levom, završava u desnom uglu gola. Samo pet minuta kasnije, ponovo isti igrač, Saša Tomanović, dovodi Radnički iz Sombora u vođstvo posle greške golmana Radničkog. Nakon drugog gola Tomanovića dolazi do nezanimljivog dela utakmice koji prekida gužva pored aut linije, u 75. minutu, posle koje Tintor i Vidović dobijaju direktne crvene kartone pa su obe ekipe završile utakmicu sa igračem manje. Crveni karton kao da je probudio igrače Radničkog 1923, pa su poslednjih 10 minuta meča odigrali ofanzivno. Prvo je Varjačić u 85. minutu šutirao pored gola, a najbolju priliku na utakmici propušta Nedović, u 90. minutu, kada se našao sam ispred golmana, ali je nesebično vratio loptu Željku Miloševiću, koji se okliznuo, pa nije uspeo da uputi dovoljno precizan i jak udarac ka golu domaće ekipe. Do kraja utakmice pokušao je još Krmar da izjednači rezultat, ali je lopta otišla pored gola, pa se utakmica na kraju završila rezultatom 2:1 u korist domaće ekipe.

– Danas nismo uspeli da odigramo na najvišem nivou, u drugom poluvremenu smo potpuno stali, što je protivnik uspeo da iskoristi, i preko svoje jedine dve šanse na utakmici da preokrene rezultat i tako osvoji sva tri boda. Ne smemo tražiti izgovor za lošu igru u gustom rasporedu koji nas je zadesio, već se moramo što pre sabrati i hladne glave ući u završnicu jesenjeg dela šampionata. Već sledeće nedelje nam dolazi Kolubara koju moramo da pobedimo kako bi smo povratili samopouzdanje i kako bi smo ostali u trci za ulazak u viši rang takmičenja – izjavio je Lazar Vidić.