Nova pobeda na Zlatiboru

Radnički1923 je sasvim zasluženo, danas na terenu hotela Palisad, pobedio ekipu Slobode iz Tuzle sa 1:0. Najzaslužniji za minimalan poraz svoje ekipe je bio golman Divković, koji je odbranio sve što je bilo upućeno na njegov gol i spasao je Tuzlake ubedljivijeg poraza.

Prvo poluvreme je prošlo u potpunoj dominaciji fudbalera Radničkog, koji su imali loptu u posedu preko 70%. Ređale su se akcije i prilike, ali je golman Divković dominirao i zaustavio svaki šut u prvom poluvremenu. Prva prilika već u 5.minutu preko novajlije Svojića, koji je sa desetak metara šutirao pravo u golmana. Sve do 20.minuta Radnički je napadao, ali bez izrazite šanse. A onda u tri minuta tri stopostotne šanse za Radnički. Prvo je posle odlične akcije Spalevića i povratne lopte, Obrovac šutirao u desnu stranu gola Slobode, ali je Divković odlično reagovao. Slična situacija samo minut kasnije i opet Divković nadmudruje Obrovca, na odbijenu loptu pritrčava Simović, ali Divković fantastično reaguje i brani njegov udarac sa samo 5 metara i izbacuje loptu u korner. Posle izvedenog kornera, Tintor glavom šalje loptu tik pored gola.

U 28.minutu brza akcija Ristića, dobar centaršut, a Svojić glavom šutira pravo u odlično postavljenog Divkovića. U 40.minutu Ristić proigrava Spalevića koji odlično dodaje loptu Svojiću, a njegov udarac brani golman Slobode. U 41.minutu prvi i jedini pokušaj igrača Slobode u prvom delu igre, ali nije bilo opasnosti za Čančarevića. U poslednjem minutu prvog poluvremena pokušao je i Mutavdžić udarcem iz daljine, ali nije bio precizan.

Drugo poluvreme je počelo kontranapadom Slobode i najboljom prilikom za Tuzlake na utakmici, kada je Šišić izašao iskosa sam ispred Čančarevića i šutirao pored gola. Radnički je i u drugom delu napadao, dok su igrači Slobode svoju šansu tražili iz prekida i kontranapada.

Ipak Radnički je postigao gol iz prekida. U 68.minutu Marko Ristić je odlično izveo udarac iz ugla, a Miloš Tintor je snažnim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu danas odličnog Divkovića.

Do kraja utakmice Pejić je dva puta pokušao iz slobodnih udaraca. Prvo je u 72.minutu lopta otišla pored gola, a zatim u 76.minutu Čančarević je izbacio loptu u korner.

U 83.minutu, najbolji igrač utakmice Stanimir Milošković je prošao desnom stranom, uputio centaršut na drugu stativu, ali se Đuričković nije snašao i glavom je šutirao preko gola.

U 90.minutu je Radnički je izveo brz kontranapad, Mutavdžić je preciznom loptom pronašao Milosavljevića koji je izmakao čuvarima, izašao sam ispred golmana, ali na njegovu nesreću upućen udarac je završio tik pored stative.

Utakmici je prisustvovalo i desetak vernih navijača – Crvenih Đavola, koji su i pored loših vremenskih uslova došli na Zlatibor da bodre svoje igrače koji su im uzvratili pobedom.

Radnički 1923 – Sloboda (Tuzla)  1:0 (0:0)

ZLATIBOR
Teren: „Palisad“ br. 3
Sudija: Milan Jeremić (Užice)
Pomoćnici: Miroslav Tripković, Igor Cicvarić.
Žuti kartoni: Ristić, Tintor (Radnički1923), Pejić, Omić (Sloboda)
Strelac: 1 : 0 Miloš Tintor u 68. minutu.

RADNIČKI 1923:  Čančarević, Pavlović, Ristić ( od 72.min. Radosavljević), Milošević (od 72.min. Rosić), Tintor, Svojić (od 61.min. Nedović), Mutavdžić, Obrovac (od 68.min. Milosavljević), Milošković (od 90.min. Komljenović), Spalević, Simović (od 81.min. Đuričković).

SLOBODA: Divković, Nezić, Salihović, Pejić, M.Musić, Ljajić, Nikolić, Šišić, Mešić, Mominhodžić, Omić. U drugom poluvremenu su igrali: SMusić, Mujkanović, Memišević, Kitić, Mahmutović, Pavlović, Gojković, Pršeš.

Izvor: fkradnicki.com