Ništa od finala, Zvezda nadigrala oslabljeni Radnički u „majstorici“

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u finale ovogodišnje Super lige Srbije, pošto su u trećoj utakmici polufinalne serije plej-ofa, popularnoj „majstorici“, poraženi na gostovanju Crvenoj zvezdi, rezultatom 12:8. Iako drastično oslabljeni neigranjem Luke Pljevančića i najboljeg centra sveta Josipa Vrića, Kragujevčani su uspešno parirali domaćinu sve do ulaska u poslednju deonicu kada su ostali bez snage, što su beogradski „crveno-beli“ iskoristili da dođu do trijumfa i plasmana u finale plej-ofa.

Kako je ulog utakmice bio izuzetno veliki, timovi su ušli sa dozom opreza, pa je u prvoj četvrtini viđen po jedan gol na obe strane. Gosti su poveli nakon nešto manje od dva minuta igre preko raspoloženog Miloša Ćuka, ali je na drugoj strani Gavril Subotić doneo izjednačenje „crveno-belima“ (1:1). Sredinom druge četvrtine Radnički ponovo dolazi do vođstva pogotkom Vuka Draškovića, da bi potom domaći preokrenuli šutevima sa distance Marka Radovića i Veljka Tankosića (3:2).

Kragujevčani su uzvratili i preko Ćuka i Stefana Brankovića došli do novog vođstva (4:3), ali je Radović pola minuta pre kraja prvog poluvremena ponovo poravnao rezultat (4:4). Ipak, u samom finišu ove deonice Stanojević vraća Šumadincima predstnost, da bi pogodak Ćuka na samom startu drugog poluvremena Radnički po prvi put odveo na „plus dva“ (6:4).

Zvezda se tada probudila i napravila seriju od 4:0, u kojoj je Ivan Basara pogađao tri puta, pa je na dva i po minuta pre kraja treće četvrtine stekla prednost od dva gola (8:6). Do ulaska u poslednju deonicu izabranici Uroša Stevanovića uspeli su da se vrate na „minus jedan“ i tako produže rezultatsku dramu (9:8).

Na startu završne četvrtine Subotić je realizovao napad sa igračem više za 10:8, dok na drugoj strani Radnički nije uspeo da iskoristi nekoliko izuzetno dobrih šansi, što je omogućilo Subotiću da još jednim svojim pogotkom praktično presudi Kragujevčanima.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Miloš Ćuk sa četiri gola, ali je izostao bolji šuterski učinak njegovih saigrača. Na drugoj strani, Gavril Subotić, Ivan Basara i Marko Radović su sa po tri postignuta gola predvodili „crveno-bele“ do trijumfa i finala plej-ofa, gde ih očekuje duel sa braniocem titule Novim Beogradom.

Crvena zvezda – Radnički 12:8 (1:1, 3:4, 5:3, 3:0)