Nišlije odnele ceo plen sa „Čika Dače“ (VIDEO)

fkradnicki

Nakon Čukaričkog u subotu, i niški Radnički je danas odneo sva tri boda sa „Čika Dače“. Ekipa sa Čaira slavila je sa 2:1 (0:0) i tako svog imenjaka iz srca Šumadije, sada već možemo reći, poslala u niži rang takmičenja.

Ako su bilo kakve nade da se kragujevački superligaš spasi postojale u prethodnom periodu, one su se ugasile ovog popodneva na „Čika Dači“. Tim Neška Milovanovića nije uspeo da dođe do možda i ključnih bodova u borbi za opstanak. Naprotiv, prepustio ih je gostima iz Niša.

Gosti sa Čaira bili su bolji rival u većem delu meča. Prvi su i pripretili, i to u 5. minutu, kada je Đuričković neugodno šutirao, ali se Trifunović ispružio koliko je dugačak i izbio loptu u korner. Dva minuta kasnije pokušao je sa distance i Darko Bulatović. Njegov udarac je završio preko prečke.

Na narednu ozbiljniju šansu čekalo se do 33. minuta, kada je Popara loše šutirao iz izgledne situacije. Svoje udarce su potom oprobali Đuričković i Pejčić, dva bivša igrača tima sa „Čika Dače“. Međutim, bili su izuzetno neprecizni.

Najbolju priliku za goste u prvom delu igre propustio je Pejčić, kada je na idealan centaršut Aleksandra Jovanovića očajno reagovao i prebacio gol Trifunovića.

U finišu poluvremena zapretio je i domaćin, prvi put na meču. Vidović je tukao sa nekih 18 metara, ali je golman Nišlija Borjan bio dobro postavljen.

Ono što su propustili u prvom, igrači niškog Radničkog nadoknadili su u drugom poluvremenu. Najpre je Pejčić još jednom pripretio u 51. minutu igre, da bi u 51. minutu Vladimir Bubanja zatresao mrežu svog tima i doneo gostima minimalnu prednost.

Odmah potom nova dobra akcija gostiju, kada je Đuričković nezgodno šutirao, a Trifunović krajnjim naporom uspeo da interveniše. Preti potom i Zemljanuhin, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Veliku priliku da kazni ove promašaje i izjednači rezultat imao je Milovanović, kada je nakon kiksa Radoša Bulatovića izašao sam pred Borjana, zaobišao ga, a onda pogodio samo spoljni deo mreže.

Kako to obično biva, usledila je kazna za taj promašaj. Đuričković je u 72. minutu majstorski proigrao Poparu, kome nije bilo teško da duplira prednost svog tima.

Slična akcija viđena je u 76. minutu, ali je Ivan Pejčić još jednom bio neprecizan u završnici napada. Ponovo je Pejčić iskoristio dobar pas u prostor od strane svojih saigrača da se nađe u stopostotnoj šansi u 81. minutu, međutim, ponovo se obrukao i šutirao pored gola kragujevačkog tima.

Domaćin je u 90. minutu došao do počasnog gola. Milovanović je šutirao, Borjan odbio loptu, a odbitak u mrežu Nišlija smestio mladi Željko Goljović, postigavši tako svoj prvenac u dresu seniorskog tima.

Kragujevčani su se ovim porazom faktički oprostili od Jelen Super lige i u narednih pet gola igraće, prema rečima trenera Milovanovića, „za svoju dušu“.

Već za vikend fudbalere Radničkog očekuje gostovanje ekipi OFK Beograda u utakmici 26. kola.

Radnički 1923 – Radnički (N) 1:2 (0:0)