Neuspešna premijera „đavola“ na „Čairu“

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog pretrpeli su poraz na premijeri u novoj sezoni, nakon što su večeras poraženi od imenjaka iz Niša sa 2:0 (1:0).

Kragujevčani su u sjajnoj atmosferi na „Čairu“, pod svetlima reflektora, primili dva jeftina gola i u Kragujevac se vratili bez osvojenih bodova.

Prvu ozbiljniju šansu na meču imali su Kragujevčani posle jedne sjajne kontre brzonogog Kneževića u 7. minutu.

Domaći su potom pripretili iz nekoliko poluprilika, ali bez nekih većih uzbuđenja u prvih dvadesetak minuta igre.

U 20. minutu domaći fudbaleri sjajno kombinuju, Saša Stojanović pronalazi Aleksandra Jovanovića na levoj strani koji dobro centrira, ali posle velike gužve u kaznenom prostoru Kragujevčana niko od Nišlija nije uspeo da prosledi loptu u mrežu Čančarevića. Fudbaleri iz Niša su na sve načine pokušavali da dođu do gola Kragujevčana, ali odbrana gostiju je funkcionisala besprekorno.

U 29. minutu tuče Jovanović iz daljine, ali se Čančarevič istakao.

I onda – jedanaesterac za Nišlije u 31. minutu. Po desnoj strani izvanredno je prošao Branko Pauljević, dodao je Petru Jovanoviću, a ovaj prezimenjaku Aleksandru, koji je loptu vratio na desno Pauljeviću. Niški desni bek uleteo je kao tane u kazneni prostor Kragujevčana, gde ga je s leđa srušio Marjanović. Siguran sa bele tačke bio je Saša Stojanović.

A onda i scene koje sigurno ne volimo da gledamo na našim terenima. Posle koškanja Darka Spalevića i Seada Hadžibulića, sudija Vukadinović je pokazao obojici po crveni karton.

Meč se nekako nastavio, a onda u 45. minutu kolosalna šansa za Kragujevčane. Filip Knežević je opet bio u glavnoj ulozi, stuštio se kao metak po levoj strani, izašao sam ispred Kesića, ali je golman Nišlija krajnjim naporom uspeo da interveniše i otkloni opasnost ispred svog gola. Na poluvreme se otišlo sa vođstvom domaćih od 1:0.

U poluvremenu reagovao je trener Kragujevčana Ivančević i vrši dvostruku izmenu – Simović je zamenio Marjanovića, a Malinić Nikolu Kovačevića.

Domaći kreću agresivno od samog starta drugog dela igre, očigledno rešeni da što pre dođu do drugog gola, koji bi im znatno olakšao posao u nastavku meča.

U 50. minutu dobra prilika za Sašu Stojanovića, ali traljavo šutira sa nekih 11 metara. Sledi period prilično nepovezane igre sa obe strane, u kome domaći fudbaleri pokušavaju presingom na polovini gostiju, da spreče organizaciju bilo kakvog napada Kragujevčana.

Kako se utakmica bližila kraju tempo igre je opao, a domaći tim gledao svaki trenutak da iskoristi za prekid igre.

A onda, u sudijskoj nadoknadi vremena, Nišlije stižu i do drugog gola. Vladimir Milenković je centrirao, a Radoš Bulatović, koji je nekoliko minuta ranije zamenio Milana Ćuluma, glavom šalje loptu iza leđa Ognjena Čančarevića i postavlja konačnih Radnički (Niš) – Radnički (Kragujevac) 2:0.

Kragujevčani će naredne subote, pred svojim navijačima, imati priliku da poprave utisak sa premijere, a rival će im biti Napredak iz Kruševca, koji je večeras slavio u Jagodini sa 2:0.

Radnički Niš – Radnički 1923 2:0 (1:0)