Neuspešan start „šumadijskih delfina“ na turniru u Rijeci

U prvom kolu kvalifikacionog turnira Kupa Evrope u Rijeci, vaterpolisti Radničkog poraženi su od domaćeg Primorja, u vrlo neizvesnom i uzbudljivom meču, rezultatom 8:6.

Utakmica je počela veoma tvrdo, a jedini pogodak u prvoj četvrtini viđen je tačno na sredini deonice, kada je Luka Pljevančić iz napada sa igračem više doveo goste u vođstvo. Do sredine drugog perioda Primorjaši su preokrenuli golovima Kasa Te Rilea i Tina Brubnjaka (2:1), ali samo na kratko. Izjednačio je najpre levoruki Lazar Vićković, da bi četiri sekunde pre odlaska na veliki odmor novi preokret doneo mladi Lazar Antić – 3:2.

Na startu drugog poluvremena Radnički je prvi put došao do prednosti od dva gola, preciznim šutem Kristiana Šulca (4:2), no domaćin je uspeo da anulira zaostatak preko Luke Babića i Te Rilea (4:4), a pred poslednju čevrtinu i da preokrene golom Lovra Paparića – 5:4.

Zatim su i Primorjaši bili na „plus dva“, nakon gola Te Rilea (6:4), ali je ubrzo stigao odgovor Radničkog preko Filipa Jankovića i Miroslava Ranđića, za novo izjednačenje – 6:6. Nisu potom gosti iskoristili nekoliko šansi za preokret, što je kaznio Te Rile, golom sa distance, minut i po pre kraja (7:6). Dvadeset sekundi pre kraja krenuo je Radnički na sve ili ništa i u napad bacio golmana Todorovskog, ali je sudijski par čije su odluke tokom celog meča izazivale burne reakcije Kragujevčana, dosudio kontrafaul. Gol Radničkog je ostao prazan, a Darko Brguljan je iskoristio još jedan poklon i potvrdio pobedu.

Junak pobede bio je Holanđanin Kas Te Rile sa četiri gola.

Vaterpolisti Radničkog večeras od 19.45 igraju protiv Solarisa iz Šibenika, a turnir zatvaraju u nedelju od 11.45, protiv rumunske Oradee. U prvom meču turnira, Solaris je bio bolji od Oradee, rezultatom 13:12.

Primorje – Radnički 8:6 (0:1, 2:2, 3:1, 3:2)