Neuspela provera pred Zvezdu

Zbog obaveza naše reprezentacije minulog vikenda nisu igrane utakmice Superlige, pa je trener  Radničkog 1923 Slavenko Kuzeljević iskoristio slobodan termin da u prijateljskom odmeravanju snaga sa superligašem Javorom u Ivanjici proveri formu svojih igrača i isproba novajlije, kako bi za susret sa Crvenom zvezdom u sledećoj utakmici za bodove, na Stadionu “Čika Dača”, mogao da izvede najspremniji sastav.

Đavoli su nastupali bez dvojice standardnih prvotimaca, Darka Spalevića i Miloša Tintora. Susret u Ivanjici pokazao je da u napadu  Kragujevčana još “škripi”.

Prvu ozbiljniju priliku za gol Radnički je imao u 25. minutu. Pavlović je prošao po desnoj strani i centrirao, a Zoranović sa desetak metara šutirao je preko gola. Deset minuta kasnije domaći tim je došao u vođstvo. Lazetić je dobro šutirao iz prekida sa preko 20 metara, ali je prečka spasla  golmana Čančarevića. Međutim, odbijenu loptu Novaković  je glavom poslao u mrešu. Pet minuta kasnije Miloševič je pokušao da izjednači posle kornera. Asistirao mu je Milošković, ali najiskusniji igrač kragujevačkog tima nije uspeo dobro da prihvati loptu i ona je završila preko gola. Ipak, neposredno pred odlazak na odmor izjednačio je je novajlija iz Niša  Ivan Pejčić iz slobodnog udarca preciznim udarcem u donji desni ugao.

U drugom poluvremenu  Javor je igrao bolje i postigao još dva pogotka. Trener Kuzeljević je osvežio ekipu uvođenjem Petrovića, Kosorića, Svojića, Simovića, kao i mladih Varjačića i Đuričkovića, a šansu je dao i novom golmanu Kneževiću. Međutim, ovaj sastav nije uspeo da parira razigranom domaćinu. Jedinu priliku Radnički 1923 u drugom poluvremenu imao je u 50. minutu preko Zoranovića, koji je šutirao preko gola. Javor je imao inicijativu i iz takve igre preko raspoloženog Dragana Milovanovića u 68. i 74. minutu utakmice obezbedio pobedu.

JAVOR – RADNIČKI 1923 3:1 (1:1)

IVANJICA
Gradski stadion.

Gledalaca: 200.
Sudija: Milan Marković (Ivanjica).
Strelci: 1:0 Novaković 35, 1:1 Pejčić 42, 2:1 Milovanović 68, 3:1 Milovanović u 74. minutu.

JAVOR: Lazović, Milinković, Momčilović, Ostojić, Vidić, Novaković, Vlašić, Eliomar, Radivojević, Lazetić, Milovanović. Igrali su još: Glintić, Kolaković, Đorđević, Đokić, Mišić, Husarić, Jakimovski, Stojanov.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Radosavljević, Milošević, Otašević Mutavdžić, Nedović, Petronijević, Milošković, Pejčić, Zoranović. U drugom poluvremenu igrali su i: Knežević, Petrović, Fejsa, Kosorić, Svojić, Simović, Varjačić, Đuričković.