Na putu prema dole: Ožegović i Zec srušili Kragujevčane

borac-radnicki

Fudbaleri Radničkog upisali su i dvanaesti poraz u Jelen Super ligi ove sezone, pošto su meču 19. kola poraženi od čačanskog Borca na stadionu „Kraj Morave“ sa 0:2 (0:1). Ovim porazom Kragujevčani su sebi drastično umanjili šanse za opstanak u eliti i za sada ih još samo teorija drži u igri.

Trener Milovanović je na ovom meču mogao da računa na sve raspoložive snage, izuzev suspendovanog Keljevića, ali je Borac ipak pokazao da je u ovom trenutku kvalitetnija ekipa, pogotovo kada je u pitanju završnica.

Prvi je pripretio Radnički u 14. minutu. Bubanja se lepom fintom oslobodio svog čuvara i uputio udarac sa distance, ali daleko preko gola. U 23. minutu Milovanović umalo da kazni nesporazum kapitena Borca Maslaća i golmana Bajića.

Domaćin je prvi put na meču ozbiljnije zapretio u 29. minutu, nakon jako lepe akcije, koju katastrofalnim udarcem završava Ožegović.

I onda, u finišu prvog dela igre, domaći stižu do vođstva. Loše je reagovala odbrana Radničkog na jedan dubinski pas, lopta je došla do Ožegovića koji je izdržao duel sa snažnim Oseijem i matirao Trifunovića.

Sa minimalnim vođstvom domaćeg tima otišlo se na odmor, a već na samom startu drugog dela igre Milovanović je bio u odličnoj šansi, nakon dobrog prodora i asistencije Terzića sa desne strane. Međutim, lopta mu je prešla preko noge i bio je to lak plen za golmana Borca Bajića. Nekoliko trenutaka kasnije svoj udarac oprobao je i Nikola Kovačević, ali preko gola.

Kragujevčani su se u nastavku igre potpuno otvorili, dok je domaćin vrebao šanse iz kontranapada i umalo da jednu iskoristi u 64. minutu, kada je Žarko Trifunović na samoj gol liniji zaustavio udarac visokog Đerića. Minut kasnije još jedna dobra prilika za domaće, nakon izvedenog auta sa leve strane neprecizan je bio Ožegović.

Tačku na ovaj meč stavio je brzonogi Đuro Zec u sudijskoj nadoknadi vremena, kada je zaobišao istrčalog Trifunovića i pogodio praznu mrežu Kragujevčana.

Ovaj poraz fudbalere Radničkog dovodi u još težu situaciju. Tim sa „Čika Dače“ ima čak devet bodova manje u odnosu na ekipe koje se nalaze u bezbednoj zoni i još uvek je teoretski u igri za opstanak, mada su šanse iz kola u kolo sve manje.

U tom smislu za Kragujevčane je nužno da dobiju Voždovac narednog vikenda na „Čika Dači“ i da se uzdaju da će im rezultati rivala u borbi za opstanak ići na ruku, kako bi uhvatili bar neki priključak sa konkurentima.

Borac – Radnički 2:0 (1:0)