Mreže mirovale na Čika Dači (FOTO i VIDEO)

Dugo očekivani duel između četvrtoplasirane i drugoplasirane ekipe JSL pred skoro potpuno ispunjenim tribinama stadiona Čika Dača završen je najnepopularnijim rezultatom – 0:0. Oba trenera su se susrela sa određenim problemima u vezi sastavljanja tima za ovaj meč, pa tako Slavenko Kuzeljević, strateg Kragujevčana, nije mogao da računa na povređenog kapitena Miloševića, čije je mesto u zadnjoj liniji drugi put uzastopno zauzeo Kosorić, kao i na Mutavdžića, koga je zamenio Obrovac.

Sa druge strane, Robert Prosinečki nije mogao da računa na svog kapitena Mikića koga je zamenio Vešović čija matična pozicija nije desni bek, ali je trener Beograđana želeo da iskoristi brzinu Vešovića kako bi zaustavio levo krilo Radničkog Kostića. Zbog parnih kartona nije nastupio ni Milivojević.

Na samom startu videla se težnja Radničkog da pokuša da učini nešto više iz kontranapada, dok je Zvezda forsirala svoju karakterističnu igru sa dosta dodavanja na sredini terena tražeći tako pukotinu u odbrani Radničkog i šansu za gol. Vodila se velika borba na sredini terena i nije bilo udaraca ka golu do 14. minuta, kada je posle jedne dobre akcije Zvezde po desnoj strani Lazović pokušao plasiranom loptom da lobuje Čančarevića, ali nije bio precizan, i lopta je otišla preko gola.

U 23. minutu ponovo je isti igrač prodro po desnoj strani, ali je njegov šut ponovo bio neprecizan. U tom periodu igre uglavnom je Zvezda imala loptu u nogama, ali njena pas igra nije bila savršena, tako da je Radnički naročito preko vrlo agilnog Nedovića oduzeo puno lopti na sredini terena. Međutim, zbog nepreciznih pasova u završnici akcije ili uspešnih ofsajd zamki koje je postavljala odbrana Crvene Zvezde Radnički nije uspevao da uputi šut ka golu, i tako završi u začetku vrlo obećavajuće akcije.

U 25. minutu gosti su imali dobar prodor i preko leve strane, ali je Mladenovićev udarac Čančarević rutinski odbranio. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a najzapaženije figure na meču su bili Nedović na jednoj i Lazović na drugoj strani.

Posle vrlo dobrog prvog poluvremena gde je domaćima trebalo samo više koncentracije u završnici kako bi ozbiljno ugrozili gol Crvene Zvezde, igrači Radničkog su se odmah na startu drugog poluvremena potpuno povukli i prepustili inicijativu gostima. Već u 51. minutu Zvezda je imala šansu preko Evandra, koji je natrčao na jednu odbijenu loptu, ali je sa 20-ak metara od gola vrlo loše šutirao.

U 63. minutu oba trenera izvršila su prve izmene – u Radničkom je Lepović zamenio Obrovca, dok je napadač Kasalica zamenio veznjaka Milunovića u Zvezdi. Od tog trenutka naleti Zvezde postali su još jači, ali je kao Radničkom u prvom poluvremenu nedostajao završni pas. Jedna od takvih akcija zbila se u 65. minutu kada je Mladenovićev solidan centaršut Čančarević izbacio u aut, a u 70. minutu Lazović iz izgledne pozicije iz slobodnog udarca pogađa samo živi zid.

U 75. minutu neprimetnog Kadua zamenio je Dimitrijević, a samo minut kasnije Radnički je napravio do tada najopasniju akciju u drugom poluvremenu. Na izbačenu loptu iz šesnaesterca Radničkog krenuo je Kostić. Vešović je bio bliži i brži, ali se pri pokušaju iznošenja lopte spetljao, Kostić je uspeo da je oduzme, i „stušti“ se u šesnaesterac Zvezde. Međutim, nije uspeo da uputi upotrebljiv centaršut ka Spaleviću, tako da je lepa prilika propuštena. Tu nije bio kraj uzbuđenjima u ovom delu meča. U 77. minutu korner je izveo Lazović, na drugoj stativi loptu je čekao Tošić, i sa samo 3 metra od gola uputio neprecizan udarac glavom, i tako propustio najbolju šansu Zvezde na utakmici.

Do kraja meča Prosinečki je uveo i Mirića umesto Borhe, a Kuzeljević Simića i Živadinovića umesto Kostića i Spalevića, a oba tima imala su još po jednu priliku. U 84. minutu Mladenović je dobro šutirao sa 25 metara, ali je još bolje odbranio Čančarević, a u poslednjem minutu meča Lepović je pokušao iz slobodnog udarca iz slične pozicije kao Lazović pola sata ranije, ali je i on bio neprecizan. Radnički je tako još jednom ostao neporažen protiv Crvene Zvezde u ovom prvenstvu i sigurno su zadovoljniji osvojenim bodom.

Stadion: “Čika Dača“.
Gledalaca: 15.000.
Sudija: Majo Vujović (Novi Sad).
Pomoćnici: Živković (Petrovaradin)  i Korajlija (Novi Sad) .

RADNIČKI: Čančarević, Pavlović, Korosić, Tintor, Nenadić, Petrović, Nedović, Obrovac (Lepović 63’), Milošković, Kostić (Simić 77′), Spalević (Živadinović 88′).

CRVENA ZVEZDA: Bajković, Vešović, Maksimović, Tošić, Mladenović, Mijailović, Kadu (Dimitrijević 75′), Evandro, Lazović, Borha (Mirić 82′), Milunović (Kasalica 64′).