Minimalan poraz “Đavola“ na startu nove sezone (VIDEO)

spartak---radnicki-1923

Fudbaleri Radničkog poraženi su na startu nove sezone u Jelen Superligi, pošto su u Subotici izgubili od domaćeg Spartaka minimalnim rezultatom. Izabranici trenera Bekvalca tokom 90 minuta nisu uspeli da upute ni jedan udarac u okvir gola domaćina.

Radnički je na današnjem meču nastupio bez povređenih Jašića, Save Kovačevića i Stevana Živkovića (bio na klupi). Trener Bekvalac je zato ukazao priliku omladincu Davidu Nikoliću na poziciji levog beka, a veliko iznenađenje predstavljao je tamnoputi Dzozef Kuđo, koji je zaigrao po desnoj strani od prvog minuta.

Prvo poluvreme je očekivano donelo dosta tvrdu igru, bez izrazitih prilika za gol. U prvih pola sata igre videli smo samo dve poluprilike. Najpre je mladi Georgije Ilić imao priliku da iskosa sa leve strane savlada golmana Spartaka Janoševića, a potom je i Plavšić pripretio sa druge strane.

U 30. minutu Bekvalac je morao da napravi prvu prinudnu izmenu. Bubanja se nakon jednog duela požalio na povredu, pa ga je zamenio Uroš Vidović.

U 34. minutu meča viđena je najbolja šansa u prvom delu igre. Torbica je proigrao brzonogog Jondića, ali je golman Kragujevčana Trifunović sjajno reagovao i sprečio siguran pogodak.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Bekvalac pravi drugu izmenu – nedovoljno spremnog Kuđoa zamenio je Branislav Čonka. Upravo je Čonka uneo živost u igru Kragujevčana sa par dobrih prodora i centaršuteva sa desne strane, ali je na kraju prvog dela igre ipak ostalo 0:0.

I u nastavku utakmice slična slika na terenu. Domaćin je napadao, imao loptu više u svom posedu. U 69. minutu beležimo pokušaj kapitena domaćih Torbice, ali njegov mlak udarac lako je zaustavio Trifunović.

Pet minuta kasnije, korner za Spartak. Najviši u skoku bio je Milorad Balabanović, lopta je završila iza gol linije gostiju, za veliku radost Subotičana, i za zasluženo vođstvo.

Nakon vodećeg gola domaćina, Bekvalac je izvršio i poslednju izmenu ubacivši u igru iskusnog Radovana Krivokapića. Do promene u igri “Đavola“ nije došlo, niti je bilo prilika da se ugrozi golman Janošević.

U 85. minutu rezervista Ilić prošao je po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, ali je Trifunović uspešno reagovao, te nije došlo do promene rezultata.

Na kraju je Spartak zasluženo osvojio bodove, dok će Kragujevčani priliku za popravni imati naredne subote, kada će na svom “Čika Dači“ dočekati kruševački Napredak.

Spartak – Radnički 1923 1:0 (0:0)