Minimalac Partizana udaljio Radnički od Evrope

Posle tri godine, Radnički je poražen na stadionu „Čika Dača“, čime je pod veliki znak pitanja doveden izlazak na evropsku scenu. Odlučujuće je bilo iskustvo i rutina u utakmicama sa ovakvom vrstom naboja iskazana u taboru višestrukog šampiona, koji, čini se, da i pored ostvarene pobede nije toliko oduševio igrom u šumadijskoj prestonici, svakako da se više očekivalo od prvaka.

Počeli su Kragujevčani ofanzivno i to po bokovima, u uvodnim minutima opasnije situacije mogli su da kreiraju Pavlović sa desne, odnosno, Obrovac sa suprotne strane, ali je izostala koncentracija u prelomnim trenucima. „Crno – beli“ su uzvratili uglavnom pokušajima kroz sredinu i nepreciznim  udarcima iz daljine.

Vođstvo gostiju najavljeno je šansom, koja se ukazala Baboviću u 19.minutu, njegov udarac, iz blizine iskosa sa leve strane, Čančarević je skrenuo u korner. Nepun minut kasnije, gotovo identična akcija. Posle brzo izvedenog prekida, domaći su uhvaćeni „na spavanju“, a Babović je ovoga puta bio znatno precizniji – 0:1.

Posle primljenog gola igrači Radničkog su za trenutak klonuli, u 26.minutu, Diara se našao ispred Čančarevića, koji je odbranio njegov udarac. U narednoj akciji, golman domaćeg tima je pravovremenim istrčavanjem stigao do lopte pre od Ninkovića, koji se nalazio u opasnom naletu. Kada su se konsolidovali, kragujevački fudbaleri su uspeli da preko Miloškovića uzvrate, ali taj pokušaj doneo je samo udarac iz ugla. U 39.minutu, udarac je oprobao i Nedović, bez potrebe da Ilić interveniše. Nešto kasnije, prilika se ukazala gostima, Diara se iskrao Tintoru, kada je u poslednjem trenutku startovao Nenadić, izbacivši loptu u korner.

U nastavku ponovo je  prvo pripretio Babović, a još jednom se istakao pouzdani Čančarević. Usledio je potom period nadahnute igre i velikih šansi za Radnički, koji je do izjednačenja mogao u 49.minutu, Simić je po zemlji za malo bio neprecizan. U narednoj situaciji, Obrovac je prtrčao Aksentijevića, uputio centaršut, a Živadinovićev volej nije završio tamo gde je on hteo. Ohrabreni tim akcijama, Kragujevčani su nastavili u istom tempu, gol je „visio u vazduhu“ posle kornera izvedenog sa leve strane i pokušaja Miloševića,  nedostajalo je još malo umešnosti da se lopta skrene u mrežu. Samo minut kasnije, pokušao je Vukašinović, lopta je zakačila nekog od igrača Partizana, tako da je Ilić imao problema da je izbaci preko prečke. Novi – stari šampion je uzvratio sredinom drugog dela, beg Diare, zaobišao je Čančarevića, koji je potom uspeo da osujeti pokušaj proigravanja Babovića.

U 69.minutu, viđena su dva dobra pokušaja, najpre Miloševića glavom, lopta je otišla pored stative, da bi Miloškovićev udarac uspeo da iz drugog puta ukroti Ilić. Posle kratkotratraljjnog zatišja, kada su bile prilike u pitanju, Radnički je dobar napad izveo u 82.minutu, Nenadić je nabacio loptu sa leve strane, a Živadinović glavom prebacio gol. Isti igrač, četiri minuta kasnije, izborio se za loptu, videvši istrčalog Ilića pokušao da ga lobuje, ali ponovo nije bio dovoljno precizan. U sudijskoj nadoknadi vremena, kontranapad koji je obećavao imali su „crno – beli“, neugodni Diara je sve dobro uradio osim završnog udarca, koji je izblokiran.

Pre početka današnjeg meča na „Čika Dači“, gledaoci su imali prilike da pozdrave igrače Ekonomca, koji su, veče pre, i praktično osvojili  treću uzastopnu, titulu šampiona Srbije u malom fudbalu. Popularni „studenti“ doživeli su ovacije, usledio je i zajedničko fotografisanje sa fudbalerima Radničkog, sa željom da se i „crveni“ pridruže najboljem srpskom futsal timu na evropskom putu.

Radnički 1923 – Partizan 0:1 (0:1)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 9.000.
Sudija: Milorad Mažić (Vrbas).
Pomoćnici: Zoran Mićanović (S.Mitrovica)  i Srđan Kaurin (Subotica) .
Žuti kartoni: Tintor, Milošević (Radnički 1923), Miljković (Partizan).
Strelac: Babović u 20.minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević, Nedović, Obrovac/74.Lepović, I.Petrović,/46. Vukašinović, Milošković, Simić, Živadinović.

PARTIZAN: Ilić, Miljković, Aksentijević, Ostojić, Ivanov, Kamara/78. Rnić, Smiljanić, Babović, Tomić/84. Manga, Ninković/70. Ilić, Diara.