Milosavljević srušio Pazarce

milosavljevic

Bez većih problema fudbaleri kragujevačke Šumadije stigli su do tri nova boda, pošto su u 9. kolu Srpke lige Zapad savladali na “Bubnju“ poslednjeplasiranu Jošanicu sa 3:1 (1:0). Ponovo je briljirao Stefan Milosavljević Pile, fudbaler Radničkog, koji igra na pozajmici u Šumadiji.

Domaći su poveli u samom finišu prvog dela igre, kada je na odličan centaršut Stefana Milosavljevića, kapiten Šumadije 1903 Komatina udarcem glavom u padu sproveo loptu u nebranjenu mrežu.

Vođstvo domaćih duplirao je Stefan Milosavljević sa bele tačke u 63. minutu, nakon što je golman Đulčić u svom kaznenom prostoru oborio Miloša Milosavljevića.

Stefan Milosavljević se u 83. minutu još jednom upisao u strelce, nakon što je precizno izveo slobodnan udarac sa nekih 17 metara – 3:0 za domaće.

Do počasnog gola gosti su stigli u 85. minutu utakmice. Marko Milosavljević je u svom kaznenom prostoru oborio Osmanovića, a rezervista Grbović precizno je izveo kazneni udarac.

Ovom pobedom Kragujevčani su se našli u gornjem delu tabele, što po kvalitetu i zaslužuju, iako su novajlije u ovom takmičenju. Šumadija zauzima peto mesto sa 16 bodova i skorom od 4 pobede, 4 remija i jednim porazom.

Narednog vikenda pred izabranicima trenera Slobodana Staševića je gostovanje u Raškoj, gde će odmeriti snage sa Banetom.

Šumadija 1903 – Jošanica ND 2011 3:1 (1:0)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca:150
Sudija: Marko Ivković (Lajkovac)
Žuti kartoni: M. Nikolić, Miloš Milosavljević (Šumadija 1903), Džamović (Jošanica ND 2011)
Strelci: 1:0 Komatina 45, 2:0 S. Milosavljević 63 (iz jedanesterca), 3:0 S. Milosavljević 83, 3:1 Grbović u 85.minutu (iz jedanesterca).

ŠUMADIJA 1903: Jurišević, Beloica, Marić, Petrović, Komatina, Marko Milosavljević, Stević (Miloš Milosavljević), M. Nikolić (Blagojević), Marković (Z. Nikolić), Dimitrijević, S. Milosavljević.

JOŠANICA ND 2011: Đulčić, Kadrić, Renda, Džamović, Osmanović, Raković, Marukić (Grbović), Župić, Elfić (Makić), Sulejmanović, Marovac.

Igrač utakmice: Stefan Milosavljević (Šumadija 1903).

Izvor: Željko Marinković