Martinić doneo bod Kragujevčanima

vk-radnicki-martinicVaterpolisti kragujevačkog Radničkog i splitskog POŠK-a remizirali su večeras u derbiju začelja 15. kola regionalne Triglav vaterpolo lige 7:7 (2:5, 0:1, 2:0, 3:1), posle dramatične završice u kragujevačkom „Parku“. Nakon lošeg izdanja u prve dve četvrtine, izabranici Uroša Stevanovića su u nastavku pružili značajno bolju partiju i spasili bod na svom plivalištu.

Kragujevčani su bolje ušli u meč i poveli sa 1:0, ali su Splićani sa četiri uzastopna gola preokrenuli rezultat u svoju korist (4:1). Do kraja uvodne deonice beležimo još po gol na obe strane za vođstvo gostiju od 5:2.

Za razliku od izuzetno efikasne prve četvrtine, u drugom periodu viđen je samo jedan gol i to u mreži Radničkog, pa se na poluvreme otišlo sa rezultatom od 6:2 u korist vaterpolista POŠK-a.

Drugo poluvreme donelo je znatno bolju igru vaterpolista Radničkog, koji do kraja treće deonice uspevaju da smanje na 4:6, a potom u poslednjoj četvrtini dođu i do rezultatskog poravnanja golovima Kazahstanca Šmidera i Alekse Manića.

A onda je usledila prava drama u poslednjim sekundama susreta. Sedam sekundi pre kraja dosuđen je peterac za gostujući tim koji Delić pretvara u pogotak za vođstvo Splićana od 7:6. Činilo se tada da je pitanje pobednika rešeno, ali je sjajni Martinić svojim četvrtim golom na susretu doneo bod Kragujevčanima.

Već za dva dana, u nedelju od 17.30h u kragujevačkom „Parku“, vaterpoliste Radničkog očekuje duel sa još jednom splitskom ekipom – Mornarom.
Radnički – POŠK 7:7 (2:5, 0:1, 2:0, 3:1)