Marko Milosavljević odlučio gradski derbi

sumadija-pobeda

U okviru 19. kola Srpske lige Zapad, fudbaleri Šumadije 1903 su u gradskom derbiju savladali ekipu Pobede iz Beloševca sa minimalanih 1:0 (0:0), zahvaljujući golu koji je postigao Marko Milosavljević početkom drugog poluvremena.

Domaćin je diktirao tempo igre u prvom poluvremenu i stvarao prilike, pa je golman gostiju Marko Kostić često morao da interveniše. Najizgledniju priliku u prvih 45 minuta meča imao je Komatina, čiji je udarac glavom završio pored stative gola gostiju.

Silovito su krenuli u drugom poluvremenu izabranici trenera Slobodana Staševića, pa su u 49. minutu stigli do zaslužene prednosti. Stefan Milosavljević je izveo korner sa leve strane, a u petercu Pobede najviši u skoku bio je štoper srpskoligaša sa Bubnja Marko Milosaljević, koji je loptu skrenuo u nebranjeni deo mreže golmana Kostića.

Šest minuta kasnije Vladimir Matanović je mogao da duplira prednost. Gosti iz Beloševca se nisu predavali. Želeli su do boda, ali je Jurišević u dva navrata bio izuzetno siguran.

U sudijskoj nadoknadi vremena nisu iskorišćena i dva „zicera“, po jedan na obe strane.

Stefan Milosavljević je izašao pred golmana Beloševčana, ali nije uspeo da ga i savlada. To je moglo skupo da košta domaći tim u poslednjem minutu igre. Aleksandar Đuričić je sa leve strane ušao u kazneni prostor Šumadije 1903 i oštro šutirao, ali je pogodio svog saigrača Mateju Kostadinovića, a odbijenu loptu, koju su gledaoci već videli u mreži, sa svega nekoliko metara Miloš Simić je poslao pored gola i tako „pomogao“ domaćinu da slavi minimalanim rezultatom.

Na tabeli Srpske lige Zapad najstariji srpski klub zauzima osmu poziciju sa 28 bodova, dok je Pobeda na 13. mestu sa svega 19 bodova. U narednom kolu, srpskoligaš sa Bubnja gostuje na Ubu ekipi Jedinstva, dok će Pobeda dočekati Slogu iz Požege.

Šumadija 1903 – Pobeda Beloševac 1:0 (0:0)

Stadion: „Bubanj“.