Lukićeve majstorije srušile Milanovčane

lukic-radnicki

U 3. kolu Omladinske lige Srbije, Radnički 1923 savladao je Metalac sa 2:0 (1:0) i ostvario drugu pobedu u prvenstvu. Bilo je to dobro izdanje „Đavolčića“, koji su rano „načeli“ goste i rutinskom igrom u nastavku uknjižili tri nova boda.

Pobednika su odlučila dva izuzetno lepa gola Jovana Lukića. Mladi fudbaler Radničkog je najpre u 13. minutu šutirao sa oko petnaestak metara iz punog trka, a lopta pogodila sam desni ugao golmana gostiju Jovanovića.

Isti igrač je postavio konačan rezultat u 60. minutu, kada je maestralno izveo slobodan udarac sa oko 18 metara, iskosa sa leve strane, i pogodio bliži golmanov ugao.

„Đavolčići“ su igrali onoliko koliko je bilo potrebno da savladaju novajliju u ligi i uknjiže nove bodove.

Radnički 1923 – Metalac 2:0 (1:0)

Stadion: Čika Dača
Gledalaca: 100
Sudija: Ivan Nikitović (Čačak)
Pomoćnici: Jakovljević, Piper (obojica iz Čačka)
Strelci: 1:0 Lukić u 13, 2:0 Lukić u 60. minutu.

RADNIČKI 1923: Najdanović, Miletić, Nikolić, Trajković, Spasojević (Milutinović), Vasojević, A. Gavrović (Milovanović), Vujošević (Perović), Gavrilović (P. Gavrović), Lukić (Drobnjak), Andrić.

METALAC: Jovanović, Veljović, Obradović, Tešić, Bajić, Kizić, Đorđević (Nedeljković), Jeveričić (Nikolić), Grujić (Starčević), Vuković (Marić), Minić. Trener: Žarko Gajić.

Igrač utakmice: Jovan Lukić (Radnički 1923)

Ova pobeda je ujedno i veoma dobra uvertira pred gostovanje prvaku Crvenoj zvezdi u Beogradu narednog vikenda.

Na slici: Jovan Lukić (Radnički 1923)