Lider zaustavljen u Bresnici

Aleksandar-Dimitrijevic
Aleksandar Dimitrijević je postigao prvi i izjednačujući pogodak za Bresničane protiv Jošanice

Fudbaleri Slavije prekinuli su seriju pobeda lidera na tabeli i novog člana Srpske ligu „Zapad“, ekipe Jošanice iz Novog Pazara. Bresničani su osvojili tri boda u pretposlednjem kolu Zone „Morava“ i učvrstili se na šestom mestu na tabeli sa 39 bodova, pa završnicu prvenstva mogu mirno i bez opterećenja da dočekaju u poslednjem susretu sa Banom u Raški.

Fudbaleri Slavije još jednom su pokazali da imaju tim koji zaslužuje da i u narednoj sezoni igra u zonskom stepenu takmičenja. U dueul sa liderom na tabeli ušli su hrabro, odigrali kvaliteno i postigli tri gola, što je bilo dovoljno da zaustave kvalitetnu ekipu iz Novog Pazara pobedom od 3:2, a sebi obezbede plasman u gornji deo tabele.

Iako su gosti već u trećem minutu došli u vođstvo, izabranici trenera Vladice Radovanovića uspeli su da se vrate u igru i preokrenu rezultat u svoju korist. Na centaršut iz kornera sa desne strane Elvis Holić dobro reagovao i glavom sproveo loptu u mrežu golmana Petrovića. Posle pola sata nadmudrivanja i neiskorišćenih šansi Bresničani su uspeli da izjednače. Dimitrijević je u 31. minutu šutirao sa leve strane, a lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača Jošanice i prevarila golmana Semira Župića, što je bio i ključni momenat za ishod ovog susreta. Kapiten domaćina Kovačević i Dimitrijević pokušali su da preokrenu rezultat, ali nisu uspeli. Napadali su i gosti u želji da na odmor odu sa vođstvom, ali je lob udarac Ibrahimovića golman Petrović uspeo da odbrani, pa je prvo poluvreme završeno miroljubivo – 1:1.

U nastavku Bresničani su imali više šansi od kojih su iskoristili dve i obezbedili važnu pobedu. U 56. minutu Ilić je doneo novu radost domaćim navijačima. Posle kombinacije u kaznenom prostoru gostiju šutirao je Dimitrijević, a odbijenu loptu od golmana sa dva-tri metara u mrežu ubacio vezista Slavije za preokret – 2:1. Sedam minuta kasnije još jedan napad domaćina krunisan je pogotkom. Akcija je išla preko leve strane, a Kovačević je uputio povratnu loptu do rezerviste Todorovića kome nije bilo teško da iz blizine primora golmana gostiju da treći put vadi loptu iz mreže. Međutim, fudbaleri lidera na tabeli Jošanice nisu se predavali i atakovali su na gol Petrovića. Pokušavali su preko Sulejmanovića i Plojovića sa distance da izbegnu poraz, ali nisu uspeli, već su samo u 89. minutu pogodkom o Holića, skoro na isti način kao i kod vođstva, da ublaže poraz na 2:3.

Slavija – Jošanica (Novi Pazar) 3:2 (1:1)

Igralište u naselju Bresnica. Gledalaca 150. Sudija: Nebojša Strahinjić. Pomoćnici: Nikola Vujović, Nikola Simović (svi iz Kraljeva). Strelci: Dimitrijević u 31, Ilić u 56. i Todorović u 63. za  Slaviju, a Holić u 3. i 89. minutu za Jošanicu. Žuti kartoni: Ilić (Slavija), Sead Župić, Dolovac, Sulejmanović (Jošanica).

SLAVIJA: Petrović, Vasović, Bubanja, Ilić, Beljić, Lazić, Radovanović (Todorović), Vukomanović, Simić, Dimitrijević, Kovačević.

JOŠANICA: Semir Župić, Kačar, Renda, Holić, Malićević, Muratović (Međedović), Sead Župić (Marovac), Mavrić (Dolovac), Plojović, Sulejmanović, Ibrahimović.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Dimitrijević (Slavija)

Drugi kragujevački predstavnik u Zoni „Morava“ Arsenal osvojio je važan bod u Guči u susretu sa trećeplasiranim Dragačevom (1:1), a u ostalim susretima 29. kola postignuti su sledeći rezultati: Omladinac – Bane 1:4, Trepča – Karađorđe 0:0, Takovo – Polet (T) 2:0, Ovčar – Braća Vuković 4:3, Orlovac – Tutin 0:1, a bila je slobodna ekipa Slobode iz Čačka.

Posle ovog kola, i pored poraza, Jošanica je na prvom mestu sa šest bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Slobodu i obezbedila je povratak u Srpsku ligu „Zappad“, a Slavija je šesta sa 39 bodova. Arsenal je na 11. mestu i neophodna mu je pobeda na svom stadionu u poslednjem kolu u susretu sa otpisanim Ovčarom za opstanak u Zoni „Morava“. U ostalim susretima narednog vikenda sastaju se: Slavija – Bane, Jošanica – Orlovac, Tutin – Dragačevo, Sloboda – Takovo, Polet – Trepča, Karađorđe – Omladinac, Bane – Slavija, a slobodna ekipa Braća Vuković.