Lazarevčani se opet častili u srcu Šumadije

I sa drugog ovosezonskog gostovanja u srcu Šumadije, fudbaleri lazarevačke Kolubare vraćaju se ovenčani lovorikama trijumfa. U jednoj tvrdoj, takmičarskoj utakmici, u koju su obe ekipe ušle prilično oprezno i rezervisano, bolje su se snašli gosti iz Lazarevca, koji su iskoristili kadrovske probleme u redovima kragujevačkog superligaša da dođu do velika tri boda, kojima su praktično rešili sve brige oko opstanka u elitnom rangu takmičenja – 1:2 (0:0).

Nije Kragujevčanima manjkalo želje i htenja danas, ali jednostavno izabranici trenera Nenada Lalatovića nisu imali svoj dan. Dva olako primljena gola i par propuštenih prilika tokom utakmice skupo su koštali Šumadince, koji su današnjim porazom sebi značajno zakomplikovali sebi situaciju kada je reč o očuvanju superligaškog statusa.

Izostanak četvorice standardnih prvotimaca, Nedeljka Piščevića, Saše Jovanovića, Alekse Damjanca i Marka Gajića, u velikoj meri se odrazio na igru “crvenih” na današnjoj utakmici, koja nije imala željene konture. Kada se na sve to doda i ogromna važnost utakmice, onda je jasno zbog čeka Kragujevčani danas nisu bili na onom nivou iz prethodno dela prolećne polusezone.

Na drugoj strani, Lazarevčani su u srce Šumadije doputovali znatno rasterećenije, sa željom da se nadigravaju sa oslabljenim domaćinom i pokušaju da “ušićare” barem bod. Na kraju su se kući, pomalo neočekivano, vratili sa celim plenom, koji im garantuje znatno mirniji finiš sezone.

Nije se dugo čekalo na prvo uzbuđenje na utakmici. Mirić se na isteku drugog minuta igre našao u povoljnoj poziciji pred golom gostiju iz Lazarevca, ali nije uspeo ozbiljnije da ugrozi čuvara mreže Kolubare Stanivukovića. Nedugo zatim beležimo i prvi udarac u okvir gola Kragujevčana, koji je uputio Petar Bojić, velika želja trenera Radničkog 1923 Nenada Lalatovića u zimskom prelaznom roku.

Bili su domaći jako blizu vođstva u 17. minutu, kada je posle kornera koji je izveo Tomić, kapiten Kragujevčana Marko Mirić zahvatio loptu glavom, ali je Stanivuković dobrom reakcijom sprečio da lopta završi u njegovoj mreži.

Imali su i gosti lepu priliku da dođu do početne prednosti u finišu prvog poluvremena i to preko svog kapitena Jankovića, koji se iznenada našao u izgledne poziciji za postizanje pogotka, ali je srećom po Kragujevčane pogodio prečku.

Dobar udarac Milisavljevića sa distance na samom startu drugog poluvremenu nagovestio je nešto odlučnije i ofanzivnije izdanje domaćina u nastavku utakmice, ali je već u 51. minutu usledio pravi šok za pristalice kragujevačkog tima, nakon što je Radovanović kaznio smušenu reakciju odbrane “crvenih” nakon prekida.

Mogli su gosti vrlo brzo da udvostruče prednost preko Filipovića, koji nije uspeo da zahvati loptu posle više nego upotrebljivog centaršuta Đuranovića. Na drugoj strani, Pecelj je odapeo “strelu” sa tridesetak metara koja je završila nedaleko od cilja, a potom je i Varjačić pokušao glavom posle kornera, ali bio je to lak posao za Stanivukovića.

Brzonogi Veljko Trifunović je „oživeo“ Kragujevčane, ali samo na trenutak

Šumadince je u život vratio rezervista Veljko Trifunović, koji je odmah nakon primljenog gola zamenio iskusnog Voju Ubiparipa u špicu napada kragujevačkog tima. Brzonogi napadač je spretnom reakcijom posle centaršuta Andrića sa desne strane doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Euforija nakon izjednačujućeg pogotka “crvenih” potrajala je svega četiri minuta, odnosno do momenta kada je levi bek Kolubare Andreja Stojanović iskoristio centaršut kapitena Jankovića i pored dvojice igrača Radničkog 1923 poslao loptu iza leđa golmana kragujevačkog tima Ognjena Lukića.

Pokušavali su Kragujevčani u poslednjih dvadesetak minuta da ponovo poravnaju rezultat. Tomić je u 85. minutu propustio da donese novo izjednačenje svom timu, a potom se u šansi našao i uporni Mirić, ali golman Kolubare Stanivuković pokupio loptu ispred kapitena Radničkog 1923.

Na suprotnoj strani, Nemanja Andrić se u sudijskoj nadoknadi vremena našao u stopostotnoj šansi da potvrdi trijumf ekipe iz Lazarevca, ali nije uspeo da nadmudri Ognjena Lukića.

Na kraju, radost i pesma iz gostujuće svlačionice i muk i neverica među igračima i pristalicama kragujevačkog superligaša.

Lazarevčani su zahvaljujući pogotku Andreje Stojanovića po drugi put u sezoni odneli sva tri boda sa „Čika Dače“

Kragujevčani su i pored ovog bolnog poraza zadržali petu poziciju na plej-aut tabeli sa 31 bodom, koliko je sakupio i šestoplasirani Proleter. U zoni ispadanja i dalje se nalaze Novi Pazar sa 29 i Metalac sa 28 osvojenih bodova.

“Crvene” nakon Uskrsa očekuju dva uzastopna gostovanja, najpre u utorak ekipi Mladosti u Lučanima, a potom i Novom Pazaru iduće subote.

APLAUZI ZA “STUDENTE”

Publika je pred sam početak utakmice imala priliku da pozdravi igrače kragujevačkog Ekonomca, popularne „studente“, koji su osvajanjem prvog mesta u Drugoj futsal ligi Srbije izborili povratak u najviši rang takmičenja, Prvu futsal ligu Srbije.

RADNIČKI 1923 – KOLUBARA 1:2 (0:0)

Stadion:
“Čika Dača”.
Gledalaca: 1 000.
Sudija: Milan Stefanović (Beograd).
Pomoćnici: Ivan Mikalački (Zrenjanin), Milorad Jovanović (Ljig).
Strelci: Trifunović u 62. minutu za Radnički 1923, a Radovanović u 51. i Stojanović u 66. minutu za Kolubaru.
Žuti kartoni: Andrić (Radnički), Kočović, Nikolić, Stojanović (Kolubara).

RADNIČKI 1923: Lukić, Varjačić, Pecelj, Andrić, N. Kovačević, M. Vidović, Brnović (od 68. Maksimović), Milisavljević, Mirić, Tomić, Ubiparip (od 53. Trifunović). Trener: Nenad Lalatović.

KOLUBARA: Stanivuković, Radovanović, Đurić, Kočović, Janković (od 88. Tumbas), Stojanović (od 88. Vasiljević), Nikolić (od 88. Andrić), Marjanović, Bojić (od 74. Lončar), Filipović (od 68. Mladenović), Đuranović. Trener: Veroljub Dukanac.