Kragujevčanke otvorile sezonu porazom

Fudbalerke Radničkog 1923 pretrpele su poraz na otvaranju nove sezone u Super ligi Srbije za žene. Iako su u duel sa debitantom u najvišem rangu takmičenja, ekipom Kolubare iz Lazarevca, ušle sa bremenom favorita, Kragujevčanke su na kraju morale da se pomire sa gubitkom planiranih bodova – 1:2 (0:1).

Učenice trenera Gorana Ćurčića su veoma motivisano ušle u današnju utakmicu, uz jasnu želju da upišu tri boda na premijeri. Međutim, gošće iz Lazarevca su se pokazale kao „tvrd orah“ i na kraju su, na opšte iznenađenje, uspele da odnesu ceo plen sa „Čika Dače“.

Lazarevčanke su prve pripretile preko Slađane Lazarević, čiji je udarac uspela da izblokira Mirjana Babić. Uzvratio je Radnički 1923 preko kapitena Tamare Jurišević, koja je sa ruba šesnaesterca šutirala tik iznad prečke.

Potom je i Milica Smiljković oprobala udarac sa distance, ali je i ona bila neprecizna.

U jeku napada kragujevačkog tima, gošće iz Lazarevca stižu do vođstva. Jovana Sretenović je uputila pravu „bombu“ iz slobodnog udarca sa četrdesetak metara, lopta se odbila od prečke i pala pravo na nogu Slađane Lazarević, koja sa jedanaest metara pogađa gol domaćeg tima.

Kragujevčanke su tako neplanirano došle u poziciju da jure rezultatski zaostatak, što po pravilu unosi dodatnu nervozu u ekipu i otvara dosta prostora protivniku za tranziciju.

I upravo su iz jedne takve situacije fudbalerke Radničkog 1923 kapitulirale po drugi put na današnjoj utakmici. Igrao se 62. minut kada je „sevnula“ kontra Lazarevčanki, Marija Krunić se našla u situaciji „jedan na jedan“ sa Ivanom Mijailović, koja je uspela da zaustavi udarac centarfora Kolubare, ali je tu pritrčala Jovana Sretenović i odbijenu loptu prosledila u mrežu.

Ovaj pogodak bio je jasan signal da kola idu nizbrdo za Kragujevčanke, koje su morale da pronađu način za ekspresan odgovor. Ipak, odbrana Kolubare je stoički odolevala sve do 85. minuta, kada je Tamara Jurišević pogotkom iz kaznenog udarca uspela da smanji zaostatak domaćeg tima i produži rezultatsku neizvesnost.

Međutim, nije bilo dovoljno vremena za fudbalerke Radničkog 1923 da izbegnu poraz na premijeri, tako da su se na kraju gošće radovale prvom trijumfu u superligaškoj konkurenciji.

Na izabranicama Gorana Ćurčića je da izvuku pouke iz ovog poraza kako bi što spremnije dočekale naredni prvenstveni izazov, koji ih očekuje idućeg vikenda na gostovanju u Požarevcu.

ŽFK RADNIČKI 1923 – ŽFK KOLUBARA 1:2 (0:1)

„Čika Dača“.
Gledalaca: /
Sudija: Jelena Trninić (Novi Sad).
Strelci: Jurišević (jedanaesterac) u 85. minutu za Radnički 1923, a Lazarević u 36. i Sretenović u 62. minutu za Kolubaru.
Žuti kartoni: Jurišević (Radnički 1923), Milojević, Vejnović, Đilas, Milinović (Kolubara).

ŽFK RADNIČKI 1923: Mijailović, Babić, Gačić, Smiljković, Milenković, Živković, Varda, Jurišević, Bitević (od 72. Miloradović), Lazić (od 84. Vasić), Milosavljević.

ŽFK KOLUBARA: Milojević, Radovanović, Vejnović, Tešić, Šćepović (od 90. Drobnjak), Đilas, Jovanović (od 47. Teodosijević), Milinović, Krunić (od 58. Ristić), Sretenović, Lazarević.