Kragujevčani umalo srušili Vošin niz nepobedivosti, Malbašić u finišu doneo bod „staroj dami“

Svega par minuta delilo je fudbalere Radničkog 1923 od prvog trijumfa u plej-ofu i to ni manje ni više nego protiv ekipe koja je napravila nestvaran niz od čak sedamnaest utakmica bez poraza, novosadske Vojvodine. Dva puta su Kragujevčani vodili, dva puta Novosađani topili zaostatak, poslednji put u 88. minutu, kada je Filip Malbašić sprečio već viđeni poraz ekipe iz Srpske Atine – 2:2 (1:1).

Stigli su Novosađani u prestonicu Šumadije “naoštreni”, sa više nego očiglednom namerom da osvajanjem nova tri boda poboljšaju svoje izglede u borbi za četvrto mesto na tabeli. Naišli su na čvrstog i odlučnog rivala, koji nije imao nameru da ustukne, već da sa nadigrava sa ekipom koja je “skrojena” za sam vrh tabele. Tako je malobrojna publika na stadionu “Čika Dača”, kao i gledaoci Arene Sport koji su utakmicu pratili u direktnom prenosu putem malih ekrana TV prijemnika, mogli da uživaju u jednoj otvorenoj, dinamičnoj i rezultatski veoma uzbudljivoj fudbalskoj predstavi, koja je okončana bez pobednika.

Pritisli su Novosađani Kragujevčane od samog starta utakmice i već u 4. minutu uspeli da zaprete preko Čumića, koji je nekako uspeo da se provuče između dvojice igrača Radničkog 1923, ali ga je u nameri da dođe do lopte sprečio Stojan Leković, koji je na vreme krenuo u susret omalenom ofanzivcu Vojvodine i sa lakoćom otklonio prvu opasnost pred svojim golom.

A onda je jedna nesmotrenost štopera gostiju Ljubisavljevića omogućila Šumadincima da dođu do početnog kapitala. Najveće zasluge za ovaj pogodak idu na račun Milutina Vidosavljevića, koji kao da je predosetio grešku defanzivca Vojvodine, uspeo je da mu “iščeprka” loptu i onda je kao na tacni servirao iskusnom Luki Milunoviću, koji ne propušta priliku da upiše svoj prvenac u dresu kragujevačkog superligaša kao zasluženu nagradu za dobre partije koje je pružao u poslednjih nekoliko utakmica.

Mogao je dugogodišnji fudbalski “pečalbar”, koje je zimus stigao na “Čika Daču” iz grčkog Niki Volosa, samo par minuta kasnije da uveća svoj golgeterski saldo, ali je lopta ovoga puta završila par santimetara od cilja.

Na drugoj strani, gol šansa u kojoj se našao mladi “vunderkind” Vojvodine Jovan Milošević u 16. minutu, kada je sa nekih desetak metara šutirao preko gola, predstavljala je uvod u rezultatsko poravnanje koje je usledilo svega dva minuta kasnije. Čumićev centaršut iz prekida sa leve strane iznenadio je sve u kaznenom prostoru Radničkog 1923, uključujući i golmana Lekovića, koji je na kraju morao da vadi loptu iz svoje mreže.

Nakon izjednačujućeg pogotka Novosađani su još više stegli obruč pred golom Šumadinaca, koji je konstantno visio u vazduhu. Kao na filmskoj traci ređali su se pokušaji igrača Vojvodine, udarci Miloševića, Čumića, Baraja, ali promene rezultata nije bilo.

Tek u finišu prvog poluvremena Kragujevčani su uspeli da dođu do daha i prilike da iz ofanzivne tranzicije ozbiljnije ugroze gol rivala, kao što je to bio slučaj u 41. minutu, kada je Vidosavljević u kontri proigrao Čolovića, koji šutira slabijom desnom nogom pravo u Cakovića.

Već u narednom napadu Vojvodina propušta dve odlične prilike da okrene rezultat u svoju korist. Tukao je prvo Milošević, a za njim i Nemanja Nikolić, ali je Leković u oba navrata bio na visini zadatka.

Početak drugog poluvremena donosi nova uzbuđenja pred golom Radničkog 1923. Čumić je u 51. minutu lansirao pravi projektil sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta na putu ka golu zakačila nekog od fudbalera Radničkog 1923 i završila u korneru.

Samo dva minuta kasnije erupcija radosti na tribinama stadiona “Čika Dača”. Povod – novo vođstvo “crvenih”. Sve je krenulo od odličnog centaršuta Vasilija Đurića i udarca glavom Luke Milunovića koji je iznenadio golmana Vojvodine Carevića, što je iskoristio Ljubiša Pecelj i odbijenu loptu nakon ne baš spretne Carevićeve intervencije poslao je u mrežu, upisavši svoj prvi i dugo čekani gol u dresu kragujevačkog superligaša.

Novo vođstvo Kragujevčana u potpunosti je otvorilo utakmicu. Novosađani su krenuli svim silama ka golu domaćina, koji je, pak, čekao priliku da iz kontre ili polukontre dotuče rivala. Jednu takvu situaciju izabranici trenera Dejana Joksimovića propustili su u 74. minutu, kada je Evandro u kontri proigrao Čolovića, čiji je mlak završni udarac predstavljao lak plen za golmana Vojvodine Carevića. Slično je bilo i sa pokušajem Uroša Nikolića na drugoj strani nepun minut kasnije.

Kako se utakmica bližila finišu, tako su i napadi Vojvodine postajali sve češći i sve opasniji, pa slobodno možemo reći da su se u tim trenucima igrale “viktorije” pred golom domaćeg tima, koji je stoički trpeo pritisak i čuvao stečenu prednost sve do 88. minuta, kada je Filip Malbašić na asistenciju Uroša Nikolića postigao izjednačujući pogodak, koji je “staroj dami” sačuvao oreol nepobedivosti i nakon osamnaeste utakmice u nizu.

Iako su propustili lepu priliku da se Novosađanima revanširaju za poraze u prethodna dva prvenstvena okršaja ove sezone, Šumadinci mogu biti zadovoljni činjenicom da i na četvrtoj uzastopnoj utakmici pred svojim navijačima nisu osetili gorčinu poraza.

Takmičarski kalendar je takav da ne ostavlja izabranicima trenera Dejana Joksimovića previše vremena za predah, s obzirom da ih već u subotu očekuje uvek gostovanje na “vrućem” terenu u Novom Pazaru.

RADNIČKI 1923 – VOJVODINA 2:2 (1:1)

„Čika Dača“.
Gledalaca: 400.
Sudija: Jovan Šegrt (Beograd)
Pomoćnici: Miloš Miškeljin (Beograd), Milorad Jovanović (Poljanice)
Strelci: Milunović u 6. i Pecelj u 54. minutu za Radnički 1923, a Čumić u 18. i Malbašić u 88. minutu za Vojvodinu.
Žuti kartoni: M. Vidović, Zorić, Ponjević, Leković (Radnički 1923), Ljubisavljević (Vojvodina).

RADNIČKI 1923: Leković, Ponjević, Pecelj, Miličić, Mitrović, M. Vidović, Krajišnik (od 46. Zorić), Čolović, Vidosavljević (od 83. Ivanović), Đurić (od 83. Jovanović), Milunović (od 62. Činedu (od 70. Evandro)). Trener: Dejan Joksimović.

VOJVODINA: Carević, Jeličić, Lazarević, Vitas (od 14. Traore), Ljubisavljević (od 69. Simić), Topić, Zukić, Baraj (od 62. Malbašić), Čumić (od 69. Milosavljević), Milošević, N Nikolić (od 62. U. Nikolić). Trener: Radoslav Batak.