Kragujevčani ubedljivi posle jutrošnjeg poraza

vk-radnicki

U drugoj današnjoj utakmici kvalifikacionog turnira za plasman u Ligu šampiona za vaterpoliste Radnički je savladao gruzijski Ligamuš sa 15:4. U jutarnjem susretu u Marseju Kragujevčani su poraženi od budimpeštanskog OSC.

Željni da se donekle iskupe za prethodni poraz, Šumadinci su drugi meč dana započeli furiozno, pa su posle samo pet minuta igre poveli 5:1, protiv Ligamuša. Ta razlika je ostala na snazi do kraja četvrtine (7:3), a u nastavku susreta Kragujevčani su znatno poboljšali odbranu, dozvolivši protivniku samo jedan gol.

Sa druge strane, napad je dobro funkcionisao, pa je na kraju slavljena ubedljiva pobeda.

Najefikasniji sa po tri pogotka bili su Popović i Dedović, po dva su postigli Marković, Miličić i Vuksanović, a jedan Basara, Ćuk i Petković.

Ligamuš – Radnički 4:15 (3:7, 0:2, 1:3, 0:3)

Ligamuš: Čumburidze, Kavtaradze, Čikvaidze 1, Imnaišvili, Rusišvili 1, Kazahišvili, Kvedeliani 1, Bagaturia, Urušadze, Gegelašvili 1, Magrakvelidze, Purtseladze, Šubladze.

Radnički: Radić, Trajković, B. Popović 3, Marković 2, Miličić 2, Bogdanović, Ćirić, Basara 1, Vuksanović 2, Dedović 3, Ćuk 1, Petković 1, S. Popović.

Strateg Kragujevčana, Uroš Stevanović, ponovo nije mogao da računa na iskusnog Filipa Trajkovića, što se umnogome osetilo u porazu od mađarskog tima.

Sutra, od 20.30 sati, Radnički se sastaje sa ruskim Spartak Volgogradom.